Terminarz
Kraków (Budzyń)
- 9-11.02.2024
Gdańsk
- 24-26.05.2024
Opis
Fizjoterapia uroginekologiczna kobiet w ujęciu holistycznym to cykl kursów mający na celu przedstawienie od podstaw teorii oraz praktyki pracy z kobietami z dysfunkcjami dna miednicy, zarówno w ujęciu fizjoterapeutycznym jak i położniczym czy psychologiczno – seksuologicznym.
Każdy z kursów Fizjoterapia uroginekologiczna kobiet w ujęciu holistycznym stanowi kompletne ujęcie danego tematu spotykanego w pracy z kobietą z dysfunkcjami dna miednicy. Kursy I, II i IV oprócz dr n.med. Anity Sikory-Szubert prowadzi druga specjalistka związana z tematyką, która poruszana jest na danym kursie.
Zatem cały cykl składa się z 5 kursów wymienionych poniżej, które możesz realizować osobno w dowolnej kolejności. Dla osób, które wezmą udział w jednym z kursów Fizjoterapia uroginekologiczna kobiet w ujęciu holistycznym przy zakupie każdego kolejnego kursu z cyklu czeka rabat w wysokości 100 zł (napisz na biuro@enedu.pl w celu uzyskania kodu rabatowego).
Kurs II: Fizjoterapia uroginekologiczna kobiet w ujęciu holistycznym: praca z kobietą po porodzie i programowanie treningu przy dysfunkcjach uroginekologicznych
Co wyróżnia II szkolenie z cyklu – Praca z kobietą po porodzie i programowanie treningu przy dysfunkcjach uroginekologicznych :
- Spojrzenie na problemy uroginekologiczne kobiet w ciąży po porodzie nie tylko okiem fizjoterapeutki uroginekologicznej pod kątem fizjoterapii, ale również treningu medycznego.
- Diagnostyka i terapia rozejścia mięśnia prostego brzucha : przyczyny, diagnostyka, monitorowanie z wykorzystaniem USG.
- Przedstawienie podstawowych technik fizjoterapeutycznych w postępowaniu z rozejściem mięśnia prostego typu Kinesiotaping, techniki manualne.
- Programowanie treningu kobiety w ciąży i po porodzie.
Współprowadzącą II szkolenia jest mgr Katarzyna Piotrowska, fizjoterapeutka i trenerka metody Pilates z wieloletnim doświadczeniem w pracy z kobietami.
Czego się nauczysz?
- Jak przebiega połóg zarówno po porodzie naturalnym jak i cięciu cesarskim
- Metody pracy z kobietą w połogu zarówno po porodzie naturalnym jak i po porodzie zabiegowym
- Jak mobilizować blizny powstałe w trakcie porodu
- Techniki treningowych i ćwiczeń, które pozwolą programować trening dla kobiet po porodzie w zależności od towarzyszących im dysfunkcji
- Diagnostyki funkcjonalnej, profilaktyki i leczenia rozejścia mięśnia prostego brzucha
- Wykorzystania palpacji w diagnostyce rozejścia mięśnia prostego brzucha
Dla kogo
Kurs adresowany jest do fizjoterapeutów, osteopatów, położnych, lekarzy, studentów wyżej wymienionych kierunków. Polecany jest również trenerom (możliwość udziału mężczyzn).
Moduł II skupia się na wiedzy i umiejętnościach przydatnych w pracy z kobietami po porodzie.
Plan zajęć
Dzień 1: Teoria
09:00 -17:00Dzień 1: Praktyka
Dzień 2: Teoria
09:00 - 17:00Dzień 2: Praktyka
Dzień 3: Teoria + Praktyka
09:00 - 15:00Harmonogram
Dzień 1 i 2 szkolenia odbywają się w godzinach 9:00-17:00, a dzień 3 w godzinach 9:00-15:00.
W 1 i 2 dniu przewidziana jest 30-minutowa przerwa obiadowa i 2 przerwy kawowe, po 15 minut każda.
W dniu 3 przewidziane są 2 przerwy kawowe, po 15 minut każda.
Opinie
Ten kurs nie posiada jeszcze żadnej opinii. Bądź pierwszy i ją dodaj.