Nasza kadra
Joanna Piórek-Wojciechowska
mgr fizjoterapii
Joanna Piórek-Wojciechowska
Fizjoterapeutka uroginekologiczna, studentka Osteopatii Still Academy of Osteopathy, właścicielka gabinetów Kobieca Fizjoterapia. Z zawodu i pasji zajmuje się terapią zaburzeń dna miednicy, zespołami bólowymi w tym obszarze oraz fizjoterapią kobiet w ciąży i po porodzie. Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Członek International Pelvic Pain Society, Certyfikowana Terapeutka Dna Miednicy. Posiada dyplom EIRPP – Międzynarodowej Szkoły Fizjoterapii Uroginekologicznej. Absolwentka wielu specjalistycznych szkoleń prowadzonych przez najlepszych specjalistów w Polsce i Europie. Swoje prelekcje wygłaszała między innymi na Ogólnopolskiej Konferencji Seksuologicznej czy dla Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Prowadzi swoje autorskie szkolenia i warsztaty dla specjalistów – fizjoterapeutów, ginekologów, położnych. Autorka książki edukacyjnej skierowanej do kobiet „Kobieca Fizjoterapia”.
Kursy prowadzącego
Agnieszka Mołdysz
Terapeutka Twarzy
Agnieszka Mołdysz
Agnieszka Mołdysz
Agnieszka Mołdysz – terapeutka twarzy, architekt kobiecej urody, pasjonatka manualnych technik odmładzania twarzy, szyi i dekoltu.
W swojej pracy wykorzystuję głębokie techniki mięśniowo-powięziowe, masaż bukkalny, osteoplastykę estetyczną twarzy, masaż wisceralny, akupunkturę kosmetyczną, facial cupping, techniki osteopatyczne i manualne w pracy z blizną w obrębie jamy brzusznej oraz kinesiotaping estetyczny twarzy szyi i dekoltu wykańczający manualną pracę moich rąk.
Poza pracą gabinetową, swoją pasją dzielę się z innymi na warsztatach i szkoleniach stacjonarnych.
Kursy prowadzącego
- Stacjonarne
Jarosław Połowniak D.O.
Fizjoterapeuta, Osteopata
Jarosław Połowniak D.O.
Jarosław Połowniak
Jarosław Połowniak – Absolwent VI stopniowego Kursu terapii manualnej w modelu holistycznym dra Andrzeja Rakowskiego (2009), Olsztyńskiej Szkoły Wyższej na kierunku Fizjoterapia (2011) oraz Belgijskiej Szkoły Osteopatii FICO (2019).
Holistyczne podejście do leczenia pacjentów jest priorytetem działania D.O. J. Połowniaka. Bogate doświadczenie zawodowe zawdzięcza intensywnej 2-letniej pracy w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji (CKR) w Konstancinie-Jeziornej na oddziale neurologicznym, gdzie pracował zwłaszcza z pacjentami po udarach. Systematycznie uczestniczy w kursach i szkoleniach, regularnie poszerzając swoje kompetencje. Podczas wieloletniej praktyki pomagał m.in. pacjentkom w bólowych problemach w ciąży, a następnie ich dzieciom po narodzinach. Jarosław Połowniak D.O. posiada bogate doświadczenie w pracy z pacjentami onkologicznymi. Pomaga zarówno przy bólach migrenowych, jak i rwach kulszowych pacjentom w każdym wieku.
Kursy prowadzącego
- Stacjonarne
mgr Katarzyna Matyasik
Logopeda, specjalista neurologopedii, specjalista wczesnej logopedii klinicznej, pedagog specjalny
mgr Katarzyna Matyasik
Katarzyna Matyasik
Katarzyna Matyasik od kilkunastu lat prowadzi terapię zaburzeń mowy o różnym podłożu. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi o nieprawidłowym rozwoju psychoruchowym, specyficznymi trudnościami w uczeniu się, z dysleksją, autyzmem, zespołem Aspergera, Mózgowym Porażeniem Dziecięcym oraz zespołem Downa.
Największe znaczenie ma dla niej efektywność prowadzonych działań. Śledzi nowinki dotyczące terapii i stara się je wdrażać do własnej praktyki czyniąc ją coraz bardziej skuteczną. Uzyskanie certyfikatu w zakresie Terapii Sensomotorycznej oraz poszerzenie zakresu działań o Metodę Warnkego istotnie podniosło jej jakość pracy logopedycznej i pedagogicznej.
Znajomość różnorodnych metod terapii sprawia, że może łatwiej dopasowywać je do potrzeb każdego dziecka oraz usprawniać sfery, które pozostają w bliskim kontakcie z mową.
Na co dzień współpracuje z wieloma specjalistami, bo wierzę, że tylko całościowe spojrzenie na dziecko oraz kompleksowe działanie przynosi efekty.
Dba o to, aby terapia dziecka przebiegała w atrakcyjny sposób.
Wyznaje zasadę, że tylko praca w bliskim kontakcie z rodzicami może przynieść założony efekt. Traktuje rodziców jako swoich partnerów, którzy najlepiej znają swoje dziecko i mają na nie największy wpływ.
Doświadczenie:
Doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując przez wiele lat ze Stowarzyszeniem Handicap we Wrocławiu, Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych oraz Szkołą Integracyjną w Trzebnicy. Od kilkunastu lat prowadzę gabinet logopedyczny. Ponadto organizuje szkolenia dla rodziców i nauczycieli dotyczące wspomagania rozwoju dziecka.
W trosce o wysoki standard prowadzonej terapii logopedycznej i pedagogicznej stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach i warsztatach poświęconych tematyce logopedycznej, neurorozwojowej i pedagogicznej. Szczególne znaczenie dla jej rozwoju zawodowego miały superwizje pod kierunkiem dr Magdaleny Grycman w zakresie alternatywnych metod komunikacji.
Każdy, nawet najmniejszy, sukces swoich podopiecznych dostarcza jej wiele radości i zawodowej satysfakcji.
Lista ukończonych szkół wyższych:
- 2008 – Akademia Medyczna
Wczesna Logopedia Kliniczna - 2006 – Uniwersytet Wrocławski
Neurologopedia - 2004 – Uniwersytet Wrocławski
Logopedia - 2003 – Uniwersytet Wrocławski
Pedagogika, specjalność rewalidacja
Kursy prowadzącego
- Stacjonarne
dr Filippo Tobbi
Osteopata DO
dr Filippo Tobbi
Dr FILIPPO TOBBI
Filippo Tobbi uzyskał dyplom z osteopatii (DO), dyplom z nauk sportowych i wychowania fizycznego oraz kwalifikacje jako masażysta.
Ma duże doświadczenie w nauczaniu (około 6000 godzin i 12 lat nauczania). Uczył w kilku szkołach osteopatycznych we Włoszech. Obecnie uczy technik manipulacji krótkodźwigniowych HVLA, technik energii mięśniowej, terapii powięziowych, osteopatii w sporcie, diagnostyki różnicowej dla osteopatów i terapii wisceralnej.
Tworzy wiele kursów podyplomowych dla terapeutów manualnych, między innymi: “Osteopatia w zaburzeniach szyjno-czaszkowo-żuchwowych”, “Osteopatia i układ powięziowy”, “Osteopatia: narząd wzroku”, “Fibromialgia: terapia manualna”. Organizuje również duży projekt we Włoszech – “Osteopatia w zaburzeniach spektrum autyzmu”.
W Europie współpracuje z Grupo Thuban (Madryt, Hiszpania) w zakresie Master of Osteopathy (MOEC), ucząc naukowego podejścia do oceny i leczenia powięzi oraz IFCOPS (Francja), ucząc osteopatii narządu wzroku oraz osteopatii w zaburzeniach szyjno-czaszkowo-żuchwowych.
W Europie i za granicą prowadzi kursy dla prywatnych grup lub klinik.
Jest współautorem kilku artykułów naukowych dostępnych na pubmed, linki poniżej:
- https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33643754/
- https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33604227/
- https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35720786/
- https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33062527/
- https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33062548/
- https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33062527/
Kursy prowadzącego
dr Philippe Combe
doktor farmacji
dr Philippe Combe
Philippe Combe
Philippe Combe swoją karierę rozpoczął w szpitalu by następnie, w 1980 roku stać się właścicielem apteki zielarskiej. Od ponad 40 lat oferuje swoim pacjentom fitoterapeutyczną alternatywę.
Konsultant fito-aromaterapii, szkolił się w fizjologii integracyjnej w 2012 r. I od tego czasu zleca leki roślinne zgodnie z endobiogenicznym rozumowaniem medycznym.
Jest wykładowcą fitoterapii i medycyny naturalnej na Uniwersytetach w Paryżu i w Lille, a w 2016 roku dołączył do zespołu dydaktycznego Francuskiego Instytutu Endobiogeniki. Jest odpowiedzialny za sekcję roślin leczniczych.
Jest bardzo zaangażowany w promocję pracy z roślinami leczniczymi zgodnie z podejściem endobiogenicznym.
Jest jednym z autorów książki „Rośliny lecznicze” pod kierownictwem Jean-Claude’a Lapraz i Alain Carillon.
Je zaangażowany w rozwój endobiogeniki we Francji i od 4 lat zajmuje stanowisko skarbnika Instytutu Endobiogeniki Medycyny Prewencyjnej i Integracyjnej.
Kursy prowadzącego
- Stacjonarne
dr Réda Bounab
chirurg szczękowy
dr Réda Bounab
Réda Bounab
Dr Réda Bounab jest chirurgiem stomatologicznym od 2005 roku.
Prowadzi własny gabinet stomatologiczny od 13 lat, od 2017 roku wspiera swoich pacjentów opieką komplementarną opartą na endobiogenicznym rozumowaniu medycznym.
Jest wykładowcą i kierownikiem pedagogicznym programu endobiogeniki dedykowanego dentystom w Instytucie Endobiogeniki i Medycyny Prewencyjnej od 3 lat. W tym stowarzyszeniu pełni również funkcję Sekretarza Generalnego.
Kursy prowadzącego
- Stacjonarne
dr Maria Jencikova
doktor medycyny
dr Maria Jencikova
Maria Jencikova
Maria Jencikova pasjonuje się medycyną od dzieciństwa, jej medyczna przygoda zaczyna się w wieku 14 lat na Słowacji. Nieustannie pogłębia swoje doświadczenia i umiejętności medyczne: pielęgniarka, lekarz medycyny, radiolog, naukowiec. Zmienia kraje, uczy się nowych języków, dostosowuje się do nowych warunków.
Od 2008 roku, by wzbogacić swoje klasyczne medyczne podejście do pacjenta, poświęciła się studiowaniu i praktyce medycznej z terenem pacjenta. (Mikrożywienie, Naturoterapia, Fito-aromaterapia, homeopatia i koherencja serca itd.)
Odkrywając Endobiogenikę w 2012 roku, udało jej się, dzięki Fizjologii Układowej i Fitoterapii Klinicznej wreszcie nadać sensu wszystkiemu, czego się nauczyłam do tego czasu.
Od 2019 roku jest członkiem zespołu dydaktycznego Instytutu Endobiogeniki, gdzie może cieszyć się ze szkolenia, pracowników służby zdrowia w zakresie Endobiogeniki i promować medycynę szanującą Człowieka i Naturę.
Wykształcenie i praca zawodowa:
- Doktor medycyny na LF UPJS Koszyce, Słowacja (1995)
- Współpracownik badań klinicznych w Instytucie Curie w Paryżu (1999-2004)
- Przeszkolona w zakresie Endobiogeniki, Fito-Aromaterapii, Homeopatii, Mikrożywienia,Naturoterapii i Koherencji Serca (od 1995)
- Konsultant Medycyny Integratywnej (od 2012)
- Wykładowca w Narodowym Instytucie Naturoterapii (od 2013)
- Wykładowca referent w Instytucie Endobiologii i Medycyny Prewencyjnej IEMPI (od 2019)
- Przewodnicząca Rady Naukowej IEMPI (od 2020)
- Kierownik pedagogiczny nauczania dla pracowników służby zdrowia w IEMPI (naturopaci, zielarze, psychoterapeuci itp. (od 2021)
Kursy prowadzącego
- Stacjonarne
Tiphaine Cailly
Tiphaine Cailly
Tiphaine Cailly
Tiphaine Cailly jest instruktorką:
- jogi vinyasa
- jogi dla kobiet w ciąży oraz po porodzie
- jogi kundalini
- jogi nidry
- Primal Flow.
Jest ona również autorką 3 książek o tematyce jogi i czakr.
Od wielu lat propaguje we Francji styl życia yogini poprzez aktywność swojej firmy Yogilab. W skład tej aktywności wchodzą klasyczne zajęcia jogi oraz zajęcia online, podcasty, wywiady, zajęcia z filozofii jogi, medytacje. Organizuje turnusy jogi i szkolenia z jogi dla zaawansowanych oraz jogi terapeutycznej.
Kursy prowadzącego
- Online
Witold Rogalski D.O.
Witold Rogalski D.O.
Witold Rogalski
Nazywam się Witold Rogalski. Ukończyłem Fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Dodatkowo ukończyłem Osteopatię z tytułem dyplomowanego osteopaty oraz studia podyplomowe na kierunku Menadżer Sportu i Rekreacji.
Od ponad 12 lat nieustannie pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności ucząc się od najlepszych specjalistów z Polski i zagranicy. Odbywam ok. 10 szkoleń rocznie, dzięki którym potrafię coraz lepiej rozszyfrowywać zagadki drzemiące w ludzkim organizmie. W swojej pracy staram się znajdować przyczyny a nie leczyć objawy. Wyznaję zasadę holistycznego spojrzenia na to, co dzieje się w organizmie pacjenta zadając sobie pytanie czy np. prawy bark boli ze względu na zablokowane I żebro czy dlatego, że jest problem z wątrobą? A może przepona nie działa prawidłowo lub zaburzona jest praca jelit? Bo gdy nie było urazu, problem zazwyczaj jest gdzieś indziej niż w bolesnym miejscu.
Edukacja:
- 2004-2009 Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach – mgr fizjoterapii
- 2019-2023 Still Academy od Osteopathy w Warszawie – osteopata
Ważniejsze szkolenia:
- Medycyna Manualna – Radosław Składowski
- Igłoterapia – Radosław Składowski
- Osteopatyczne leczenie kręgosłupa – Bogusław Mazur DO
- Masaż tkanek głębokich – P. Szałański, Ł. Czubaszewski
- Balans Ligament Tension – Z. Zwierzchowska DO, L. Haller DO
- HVLA i techniki strukturalne – Dominik Wrotniak DO
- Anatomia palpacyjna – Marian Majchrzycki DO
- Osteopatia wisceralna – Michel Puayleart D.O
- Neurofizjologia bólu – Pascal Grolaux D.O.
- Embriologia w osteopatii – Jo Buekens DO
- Osteopatia w pediatrii – Aljia Klie DO
- Autonomiczny układ nerwowy – Nicholas Marcer D.O.
- Nerologia i fizjologia w osteopatii – Michel Leduc D.O.
- Układ stomatognatyczny – Enrique Gilsanz Cáceres D.O.
- Hirudoterapia w pracy fizjoterapeuty – dr Joanna Wojewódzka
Prywatnie jestem osobą regularnie uprawiającą sport, głównie treningi siłowe i bieganie oraz dbającą o to co znajduję się na talerzu. Mam wspaniałą żonę, dwie córki i syna.
Kursy prowadzącego
Krzysztof Krzystyniak
Krzysztof Krzystyniak
Krzysztof Krzystyniak
- 2008-2014 Wyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu: mgr fizjoterapii
- 2016-2020 Akademia Osteopatii w Warszawie: osteopata
- 2016 Fascial Manipulation Stecco – Londyn Wielka Brytania
- 2017 AACP Accredited Acupuncture Course – Crewe Wielka Brytania
- 2018 Kurs anatomii sekcyjnej – Guben Niemcy
- 2019-2020 Anatomia i Ontogeneza w koncepcji osteopatycznej J.P Hoppner – Warszawa
- 2022 MasterCourse: Osteopatia w pediatrii – Warszawa
- 2018-2019 – prowadził II moduł z technik osteopatycznych podczas kursu „REHABILITACJA OKOŁOPORODOWA” akredytowanego przez PTU
Kursy prowadzącego
- Hybrydowe
- Hybrydowe
Andrzej Skowron
Andrzej Skowron
Andrzej Skowron
Andrzej Skowron – Absolwent 5-letnich studiów na Uniwersytecie Rzeszowskim, gdzie uzyskał tytuł magistra fizjoterapii oraz 2 letniego szkolenia podyplomowego Spalskiej Szkoły Akupunktury. Stale podnoszę swoją wiedzę i umiejętności poprzez regularne uczestnictwo w szkoleniach z zakresu fizjoterapii, akupunktury oraz metod oddechowych.
Certyfikowany Instruktor Metody Butejki z zakresu nauczania oddechu dzieci, nastolatków i dorosłych, a także reedukacji oddechowej w obszarze chorób oddechowych, snu i zdrowia psychicznego.
- 2014-2019 – Uniwersytet Rzeszowski: mgr fizjoterapii
- 2021-2022 – Spalska Szkoła Akupunktury: akupunkturzysta (Bartosz Chmielnicki)
- 2022-2024 – Koncept Biodynamiczny w nauce Osteopatii (Bruno Josse D.O.)
- 2019 – Medycyna Manualna wg. Radosława Składowskiego
- 2021 – Szkolenie Instruktorskie Metody oddechowej Butejki (Patrick McKeown)
- 2021 – Manualne leczenie zaburzeń układu autonomicznego (Paweł Dziadoń)
W chwilach wolnych od pracy i nauki moją ulubioną formą spędzenia wolnego czasu jest sport. Moim szczególnym zainteresowaniem cieszy się piłka nożna, bieganie długodystansowe, kolarstwo oraz wspinaczka. Urlop najchętniej spędzam otoczony górskimi widokami oraz w siodle roweru uprawiając bikepacking.
Kursy prowadzącego
- Hybrydowe
Jagoda Powierża
Jagoda Powierża
Jagoda Powierża
Absolwentka 5-letnich studiów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (mgr. inż.– dietetyki) oraz studiów podyplomowych: Dietetyka w chorobach wewnętrznych i metabolicznych – Warszawski Uniwersytet Medyczny.
Ukończyłam kilkadziesiąt szkoleń z zakresu dietetyki, żywienia i edukacji żywieniowej. Regularnie biorę udział w szkoleniach, konferencjach i wykładach z zakresu chorób metabolicznych, autoimmunologicznych, żywienia dzieci, tematy psychodietetyczne oraz szeroki zakres związany z mikroflorą. W praktyce prowadziłam i prowadzę liczne zajęcia edukacyjne i kulinarne z dziećmi, młodzieżą i seniorami oraz zajmuje sie pracą gabinetową pracuję z pacjentami wymagającymi specjalistycznej dietoterapii.
Certyfikaty:
- szkolenie z “Żywienia klinicznego w onkologii”
- certyfikat “Interdyscyplinarne programowanie zdrowotne dzieci i młodzieży”
- certyfikat Diagnostyki i dietoterapii zaburzeń gospodarki hormonalnej
- certyfikat Diagnostyki i dietoterapii w chorobach jelit
- certyfikat Diagnostyki i dietoterapii lipidogram i markery zapalne
- szkolenie ABC Dietetyki klinicznej- dietoterapia w chorobach tarczycy
- szkolenie dieta ketogeniczna
- szkolenia diety roślinne
- certyfikat Autoimmunologia– aktualne podejście do leczenia chorób z autoagresji
Szkolenia:
- 2003-2008- Szkołą Główna Gospodarstwa Wiejskiego – Magister inż. Technologii Żywności i Żywienia Człowieka Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji specjalizacja – dietetyka;
- 2014-2015 – Warszawski Uniwersytet Medyczny- specjalizacja Dietetyka w chorobach wewnętrznych i metabolicznych
- 2016 Centrum Onkologii w Warszawie-staż na stanowisku dietetyk
- 2017 Premium Sport Academy – Kurs Clinical Nutrition
Praca dietetyka jest moją pasją, a każdy kolejny Pacjent, osobistym wyzwaniem. Prywatnie jestem mamą Lenki, Olka i Marcela trójki uroczych dzieciaków, ale z temperamentem :))
Uwielbiam gotowanie i wymyślanie nowych połączeń kulinarnych.
Bardzo lubię spędzać wolny czas z rodziną na wycieczkach i spacerach.
W ostatnim czasie fascynuje mnie świat “mikrobioty” i wszystkim co jest z tym związane stąd każda wolna chwila wykorzystywana jest na poszerzanie tej wiedzy.
Kursy prowadzącego
Magdalena Brzezińska
Magdalena Brzezińska
Magdalena Brzezińska
Magdalena Brzezińska – absolwentka 5-letnich studiów w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi (mgr fizjoterapii), podyplomowych studiów z Integracji Sensorycznej na bydgoskim uniwersytecie oraz podyplomowych studiów pedagogicznych i oligofrenopedagogicznych na Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej. Jest w trakcie studiów podyplomowych z osteopatii na Still Academy od Osteopathy w Warszawie (3. Rok). Ukończyła kilkanaście szkoleń z zakresu terapii manualnej, visceralnej, tkanek miękkich, a także diagnozy i pracy ze skoliozami. Cały czas pogłębia swoje umiejętności i warsztat terapeutyczny na szkoleniach i konferencjach.
Jest rekomendowanym przez twórców FITS terapeutą metody oraz międzynarodowym terapeutą metody Schroth.
Najważniejsze szkolenia:
- Studia licencjackie, Fizjoterapia, Uniwersytet Medyczny w Łodzi
- Studia magisterskie, Fizjoterapia, Uniwersytet Medyczny w Łodzi
- Studia podyplomowe z integracji Sensorycznej, Przygotowania pedagogicznego, Oligofrenopedagogiki ze spektrum autyzmu.
- Studia specjalistyczne z zakresu Osteopatii w Still Academy of Osteopathy- w trakcie
- Metoda ISST -Schroth – Axal Hennes i dr n.med. Elżbieta PIątek-Krzywicka
- Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz prowadzonym przez dr n.med. Mariannę Białek oraz Andrzeja M’hango D.O.
- FITS MASTER – Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz” prowadzonym przez dr n.med. Mariannę Białek oraz Andrzeja M’hango D.O.
- „Manipulacje Nerwowo-Mięśniowe cz. I” prowadzonym przez Jakuba Stępnik D.O.
- „Manipulacje Nerwowo-Mięśniowe cz. II” prowadzonym przez Jakuba Stępnik D.O.
- „Powiązania Strukturalno Trzewne” prowadzonym przez dr n.med. Michała Rżany D.O.
- Osteopatyczne podejście do zaburzeń psychosomatycznych cz. 1,2,3,4 prowadzone przez Jakuba Stępnika D.O.
Kursy prowadzącego
- Stacjonarne
Michał Grzesiuk
Michał Grzesiuk
Michał Grzesiuk
Absolwent kierunku Fizjoterapia Białostockiego Uniwersytetu Medycznego (studia licencjackie) oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (studia magisterskie).
Zakres zainteresowań to przede wszystkim fizjoterapia w zaburzeniach chodu oraz leczenie zachowawcze i pooperacyjne w obrębie kończyny dolnej oraz stawów obwodowych.
Od początku pracy zawodowej zafascynowany zagadnieniami z zakresu biomechaniki oraz ortopedii. Dzięki wiedzy dotyczącej funkcjonowania ciała ludzkiego wpływa na poprawę jakości życia Pacjentów zarówno poprzez terapię manualną z Pacjentem, jak i projektowanie indywidualnego zaopatrzenia ortopedycznego.
Doświadczenie zawodowe zdobył zarówno w Polsce, dzięki kilkuletniej praktyce w cenionych ośrodkach medycznych, jak i na stażu za granicą. Prowadził wykłady dla studentów fizjoterapii oraz szkolenia dla terapeutów. Ponadto uczestnik szkoleń i konferencji naukowych dotyczących rehabilitacji narządu ruchu:
- 2014-2019 WUM – Wykłady protetyka i ortotyka
- 2015 – Rea Taping method instructor
- 2021- Rea IASTM method instructor
Edukacja i szkolenia:
- 2008 – 2011 – Warszawski Uniwersytet Medyczny, magister : Fizjoterapia
- 2009 – 2010 – Fizjoterapia, İstanbul Üniversitesi
- 2005 – 2008 – Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, licencjat: Fizjoterapia
- 2011- Kurs PNF podstawowy,
- 2016 – Terapia manualna wg koncepcji Kaltenborn-Evjenth, UEX – diagnostyka i leczenie w obrębie kończyny dolnej
Zainteresowania : w wolnych chwilach relaksuje się modelarstwem i dobrą książką z gatunku fantasy i sci-fi, a także uprawiając sporty sezonowe.
Kursy prowadzącego
Miłosz Rękawek
Miłosz Rękawek
Miłosz Rękawek
Swoją naukę rozpocząłem na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na wydziale Rehabilitacji. Pragnąc poszerzyć swoją wiedzę kontynuowałem naukę na licznych szkoleniach, aż trafiłem do szkoły osteopatii, gdzie zmienił się mój obraz pracy z pacjentem.
Najważniejsze szkolenia:
- 2005 – 2010 AWF Warszawa mgr fizjoterapii
- Współczesne metody i diagnostyki i leczenia tkanek miękkich J. Ciechomski
- Holistyczna terapia manualna A. Rakowski
- Kinesiology Taping Z. Śliwiński
- PNF
- WATMO – odwijanie w wodzie R. Goldenstein
- Osteopatyczne podejście do zaburzeń psychosomatycznych J. Stępnik
- Kości w centrum osteopatycznego myślenia J. Bukens
- Od embriologii do motylności J. Bukens
- Układ krążenia w Osteopatii J. Bukens
- Układ pokarmowy – diagnostyka chorób i jej zastosowanie w pracy terapeutów manualnych P. Bławat
- Dry Needling M. Leduc
- 2016 – 2021 Osteopathie Schule Deutschland
Prywatnie biegam za moimi dziećmi oraz zwiedzam świat na moim różowym rowerze
Kursy prowadzącego
- Stacjonarne
Maciej Gogołek
Fizjoterapeuta, Osteopata
Maciej Gogołek
Maciej Gogołek
Maciej Gogołek tytuł magistra fizjoterapii zdobył na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Odbył 5-cio letnie szkolenie podyplomowe we Flanders Ineternational College of Osteopathy zakończone uzyskaniem tytułu Dyplomowanego Osteopaty. Do tej pory stale podnosi swoje umiejętności uczestnicząc w szkoleniach osteopatycznych, sekcjach w Polsce i za granicą.
Był asystentem na zajęciach we Flanders International College of Osteopathy, obecnie asystuje podczas zajęć i uczestniczy w komisjach egzaminacyjnych w szkole Still Academy of Osteopathy.
Najważniejsze szkolenia:
- 2003-2008 – Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie
- 2008-2010 – Praska Szkoła Medycyny Manualnej
- 2010-2015 – Flanders International College of Osteopathy
- 2016-2017 – Barral Institute VM 1-5, NM 1, NMAA
- 2018-2020 – Fizjologia Ewolucyjna (Max Girardin, Morphologicum)
- 2019-2021- Anatomia i Ontogeneza w koncepcji osteopatycznej (J. P. Höppner, Morphologicum)
Na początku był sport (biegi długodystansowe i rajdy przygodowe), w międzyczasie wyjazdy i turystyka edukacyjna (nie ma to jak szkolenie w zupełnie nowym miejscu), kolejną pasją była praca. Obecnie jest to wszechstronny, równomierny rozwój, gdyż to co i gdzie robimy kształtuje Nas na przyszłość.
Kursy prowadzącego
Łukasz Kłos
Fizjoterapeuta
Łukasz Kłos
Łukasz Kłos
Łukasz Kłos to Specjalista Ortopedycznej Terapii Manualnej posiadający międzynarodowy dyplom OMT zgodny ze standardami International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists (IFOMPT). Organizacja ta podlega pod Światową Federację Fizjoterapii (WCPT). Nadzoruje program kształcenia w tym zakresie od USA, przez Europę po Australię.
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Tytuł magistra fizjoterapii na tej uczelni uzyskał w 2010 roku. Swoją przygodę z fizjoterapią zaczął jeszcze przed studiami, uczęszczając zaraz po szkole średniej do Studium Medycznego o takim samym profilu – Fizjoterapia.
Fascynacja ludzkim ciałem i jego doskonałość sprawiły, że ciągłe kształcenie i zdobywanie kolejnych umiejętności jako terapeuta manualny stały się przyjemnością, a nie obowiązkiem. Praca w zawodzie jest moją największą pasja.
Zaraz po skończeniu studiów podjął pracę gabinetową. Po dziś dzień nieprzerwalnie praktykuje i zdobywa doświadczenie zawodowe. Obecnie prowadzi własny gabinet w Warszawie.
Łukasz Kłos poza terapią manualną i fizjoterapią w wolnych chwilach biega na różnych dystansach. Dobiegł aż do królewskiego dystansu Maratonu, także dobrze wie z czym mogą zmagać się biegacze długodystansowi i jak im pomóc.
Kursy prowadzącego
- Stacjonarne
- Stacjonarne
- Stacjonarne
Tomasz Fijołek
Fizjoterapeuta
Tomasz Fijołek
Tomasz Fijołek
Tomasz Fijołek – absolwent Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Tytuł magistra uzyskał w 2011 roku, natomiast przygodę z dodatkowym kształceniem się w zawodzie Fizjoterapeuty rozpoczął już na studiach licencjackich. Chęć niesienia pomocy ludziom i jak najefektywniejszej pracy z ludzkim ciałem popchnęła go w kierunku terapii manualnej.
Do dziś dnia zgłębia jej tajniki na szkoleniach z zakresu OMT (Ortopedycznej Terapii Manualnej wg standardów IFOMPT), kształcąc sie także w innych kierunkach i odłamach fizjoterapii.
Zapalony gadżeciarz, fan nadgryzionego jabłka w każdej postaci. Oglądanie sportu i granie na konsoli to rzeczy, które w wolnej chwili nie są mu obce.
Często sięga po fizjoksiążkę, bo na zwykłe nie ma czasu
Kursy prowadzącego
- Stacjonarne
- Stacjonarne
- Stacjonarne
Łukasz Gajos
Fizjoterapeuta
Łukasz Gajos
Łukasz Gajos
Łukasz Gajos to magister fizjoterapii, terapeuta PNF, terapeuta manualny, akupunkturzysta i hirudoterapeuta.
Tytuł magistra fizjoterapii uzyskał na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Od 2009r. prowadzi własną praktykę fizjoterapeutyczną. Już w trakcie studiów magisterskich rozpoczął pracę jako wykładowca na Europejskiej Akademii Zdrowia i Urody. Oprócz codziennej praktyki z pacjentami, wykładał także na swoim rodzimym uniwersytecie oraz w TEB Edukacja, gdzie uczył fizjoterapii i masażu. Stworzył również własny autorski kurs pracy z pacjentem neurologicznym. Od 2017 rozpoczął swoją przygodę z Tradycyjną Medycyną Chińską, dzięki której znacznie poszerzył spektrum działań, a efekty pracy zaskakiwały również samych pacjentów. Łukasz Gajos specjalizuje się w pracy z pacjentami neurologicznymi, w leczeniu bólu oraz w pracy z kobietami w ciąży. Poza terapiami neurofizjologicznymi (PNF, Bobath) oraz terapią manualną stosuje u swoich pacjentów m.in. pinoterapię, akupunkturę, akupresurę, suche igłowanie oraz masaż wisceralny. Z powodzeniem łączy terapię konwencjonalna z terapią manualną.
Kursy prowadzącego
Dawid Gut
fizjoterapeuta
Dawid Gut
Dawid Gut
Dawid Gut jest fizjoterapeutą, który kompleksowo podchodzi do zdrowia i choroby, wykorzystując swoje umiejętności z zakresu neuroterapii, osteopatii i terapii manualnej. Jako entuzjasta trójboju siłowego i biegania, posiada głęboką wiedzę na temat problemów i potrzeb sportowców. W swojej praktyce wykorzystuje neurodiagnostykę oraz terapię opartą na zasadach kinezjologii stosowanej, a także wiedzę zdobytą na licznych szkoleniach z zakresu osteopatii i terapii manualnej.
Kursy prowadzącego
- Online
Jakub Stępnik
Osteopata
Jakub Stępnik
Jakub Stępnik D.O.
Osteopata, fizjoterapeuta, terapeuta manualny. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, oraz absolwent pięcioletnich studiów specjalistycznych na Flanders International College of Osteopathy i ponad 120 szkoleń podyplomowych na całym świecie. Jest pasjonatem nauk biologicznych, osteopatii, medycyny, biomechaniki i fizjologii, których to uczy się od najlepszych specjalistów na całym świecie. Oprócz medycyny zachodniej aby lepiej poznać organizm człowieka sięga po dokonania medycyny wschodniej i stara się je tłumaczyć na język biologii, biofizyki i biochemii. Osobiście uprawia wiele sportów sezonowych jak windsurfing, wakeboard, narciarstwo oraz sporty walki.
Kursy prowadzącego
- Stacjonarne
- Online
- Online
Przemysław Berezowski
Fizjoterapeuta
Przemysław Berezowski
Przemysław Berezowski
Absolwent wydziału wychowania fizycznego i fizjoterapii na Politechnice Opolskiej (mgr Fizjoterapii). Brał udział w niezliczonej ilości szkoleń głownie z dziedziny terapii manualnej, wisceralnej, ortopedycznej i funkcjonalnej.
Przmysław Berezowski jest terapeutą metody Kaltenborna, Skol-as, Mikrokinezyterapii, Postural restoration Institute, Funkcjonalnej terapii trzewi.
Od 6 lat tworze i rozwijam autorski koncept “Komplementarnej terapii wzroku”
Najwazniejsze szkolenia:
- 2008-2014 – Politechnika Opolska – mgr fizjoterapii
- 2012-2016 – cykl szkoleń terapia manualnej Kaltenborn-Evjenth concept
- 2015-2016 – cykl szkoleń Mikrokinezyterapii
- 2014-2019 – cykl szkoleń Postural restoration Institute
- 2018- Funkcjonalna terapia trzewii.
Prywatnie, czas spędzam angażując się w akcje promujące profilaktykę zdrowotną, biegając oraz odwiedzając strzelnicę. Jestem fanem dobrej książki, kuchni i swojej prywatnej drużyny A, żony Asi z córkami Anielą i Agatą 🙂
Kursy prowadzącego
- Stacjonarne
- Hybrydowe
Łukasz Drozdek
Fizjoterapeuta
Łukasz Drozdek
Łukasz Drozdek
Łukasz Drozdek – fizjoterapeuta, terapeuta manualny, absolwent Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywał podczas pracy w placówkach oraz w gabinecie terapii manualnej we Wrocławiu. Na co dzień zajmuje się pracą z pacjentami z problemami narządu ruchu, a także leczeniem bólów przewlekłych. Wykorzystuje wiedzę zdobytą na szkoleniach m.in. wg Myersa, Arta Riggsa czy szeroko pojętej terapii manualnej. Fascynuje się tematyką pracy mięśniowo – powięziowej w obrębie twarzy i wszystkich problemach związanych z napięciami w tym obszarze.
Kursy prowadzącego
Magdalena Klimaszewska
Fizjoterapeutka, Osteopatka
Magdalena Klimaszewska
Magdalena Klimaszewska
Magdalena Klimaszewska ukończyła studia magisterskie z fizjoterapii na Uniwersytecie Wrocławskim AWF. Następnie poszerzała swoją wiedzę i kwalifikacje uczestnicząc w studiach osteopatycznych w Akademii Osteopatii, gdzie uzyskała tytuł Dyplomowanego Osteopaty. Dodatkowo, ukończyła dwuletni program specjalizacyjny z pediatrii, zdobywając dyplom DPO (Diploma in Pediatric Osteopathy).
Jej kariera zawodowa obejmuje pracę z pacjentami w prywatnym gabinecie oraz nauczanie. Obecnie prowadzi zajęcia dla osteopatów i fizjoterapeutów w Polsce i za granicą. Jest również współtwórcą projektu humanitarnej misji w Kirgistanie, gdzie zapewnia pomoc osteopatyczną mieszkańcom. Współzałożycielka Institute of Postgraduate Osteopathy Education.
Przez ostatnie pięć lat Magdalena Klimaszewska pracowała jako asystentka w Akademii Osteopatii i zajmowała się tłumaczeniem kursów i książek z zakresu osteopatii. Ukończyła liczne kursy podyplomowe z tej dziedziny.
W życiu prywatnym pasjonuje się górami, zwierzętami i sztuką. Jest także związana z lekkoatletyką od dzieciństwa i aktywnie spędza czas wolny, często biegając i eksplorując naturę.
Kursy prowadzącego
Jakub Surmacz
Fizjoterapeuta, Trener medyczny
Jakub Surmacz
Jakub Surmacz
Jestem dyplomowanym fizjoterapeutą, terapeutą ruchowym oraz certyfikowanym trenerem przygotowania motorycznego.
W ostatnich latach najwięcej czasu poświęcam pacjentom z dolegliwościami bólowymi aparatu ruchu w ramach współpracy indywidualnej, zaopatrując różnego rodzaju ostre i przewlekłe urazy ortopedyczne, deficyty funkcjonalne, ograniczenia ruchomości bądź sprawności fizycznej.
Specjalizuję się we współczesnych metodach aktywnej kinezyterapii, edukacji oraz w przygotowaniu motorycznym, a także treningu medycznym – wyjątkowej formie leczenia ruchem, która w praktyce łączy podstawy fizjoterapii sportowej, posturologii, neurologii funkcjonalnej z treningiem siłowym.
Zgodnie z bieżącymi zaleceniami KIF staram się rzetelnie wypełniać obowiązki fizjoterapeuty dobierając środki i metody fizjoterapeutyczne zorientowane na potrzebach pacjentów, zgodne z EBM (Evidence – Based Medicine). Programy treningowo – terapeutyczne dla moich pacjentów / zawodników oparte są o standaryzowaną ocenę i diagnostykę przedtreningową oraz kwalifikowane wzorce ruchowe, wzorce atletyczne i koncepty treningu oporowego.
W pracy zawodowej wykorzystuję oparte na dowodach naukowych umiejętności zintegrowanego podejścia leczniczego fizjoterapii z treningiem oraz funkcjonalnego diagnozowania i leczenia pacjentów.
Jako osoba aktywnie uprawiająca sporty siłowe staram się rozumieć mechanikę powstawania najczęstszych przypadłości czy urazów mięśniowo-szkieletowych u osób trenujących – zarówno zawodowych sportowców, jak również amatorów trenujących rekreacyjnie. Zrozumienie tych podstaw i zasad rządzących oraz wybrana filozofia “praktykowania na sobie” wielu koncepcji terapeutyczno-treningowych pozwala mi nie tylko być skuteczniejszym w diagnozowaniu realnych powodów dolegliwości pacjentów, ale przede wszystkim rozwijać ich możliwości funkcjonalne oraz poczucie satysfakcji z własnych osiągnięć.
Od lat jestem odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne i opiekę fizjoterapeutyczną zawodników na poziomie mistrzowskim w rywalizacji sportowej m.in. Michała i Konrada Bargendów (golf),Karoliny Marczak (2-krotna Mistrzyni Polski w surfingu) oraz atletów innych dyscyplin: piłka nożna, wspinaczka sportowa, biegi długodystansowe.
Przez ostatnie lata intensywnie rozwijam się uczestnicząc w wielu certyfikowanych szkoleniach obejmujących metodykę przygotowania motorycznego, fizjoterapii sportowej oraz diagnostyki funkcjonalnej. Dzięki temu z powodzeniem realizuje własną misję popularyzowania i przekazywania wiedzy, od ponad 4 lat prowadząc liczne wykłady, warsztaty, szkolenia (online i stacjonarnie).
Na co dzień każdą wolną chwilę poświęcam na kształcenie się w kierunkach fizjoterapii ortopedycznej, sportowej, przygotowaniu motorycznym oraz w zakresie terapii uzupełniających leczenie bólu, wszystko po to by wspierać sukcesy pacjentów na każdym etapie ich rozwoju i na każdym szczeblu rywalizacji.
W pracy trenerskiej trafnie oceniam wady postawy i różnego rodzaju deficyty ruchomości u swoich podopiecznych, specjalizując się w doborze odpowiednich ćwiczeń korekcyjnych oraz przygotowaniu grupy/jednostki pod specyfikę treningu.
Prywatnie jestem miłośnikiem gry na pianinie, prowadzę własne media społecznościowe, czytam dużo książek i uwielbiam podnosić ciężkie przedmioty (nie tylko na treningach).
Kursy prowadzącego
Agnieszka Strączyńska
Fizjoterapeutka, Terapeutka NDT-Bobath
Agnieszka Strączyńska
Agnieszka Strączyńska
Ukończyła fizjoterapię na Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu w roku 2007. Edukację kontynuowała jako doktorantka na tej samej uczelni, gdzie w 2014 roku obroniła pracę doktorską. Obecnie jako nauczyciel akademicki prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu podstaw fizjoterapii i fizjoterapii klinicznej. Od wielu lat praca jest jej pasją. To od jej małych pacjentów nauczyła się obserwować i dostrzegać na co dzień rzeczy, które przedtem nie miały znaczenia.
Kursy prowadzącego
Jadwiga Jośko-Ochojska
Lek. chorób wew., Neurofizjolog
Jadwiga Jośko-Ochojska
Jadwiga Jośko-Ochojska
Jadwiga Jośko-Ochojska – Lekarz chorób wewnętrznych, neurofizjolog, specjalista zdrowia publicznego. Kieruje Katedrą i Zakładem Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.
Główny obszar jej zainteresowań naukowych to medyczne aspekty stresu. Zajmuje się badaniami wpływu stresu na zdrowie całego organizmu, głównie jednak na ośrodkowy układ nerwowy. Jako lekarz holistycznie postrzegający pacjenta zwraca uwagę na negatywne skutki stresu umożliwiające powstawanie i rozwój wielu chorób. Jako epidemiolog i specjalista zdrowia publicznego zajmuje się także negatywnymi dla zdrowia skutkami stresu w wymiarze społecznym, w tym epigenetycznym dziedziczeniem skutków traumy. W licznych wykładach prowadzonych także poza macierzystą uczelnią popularyzuje najnowszy, światowy dorobek badawczy, łącząc go z propozycjami profilaktyki i terapii. Jako pierwsza w polskiej uczelni medycznej zorganizowała dla studentów medycyny zajęcia fakultatywne z medycznych aspektów stresu.
W 2013 roku zainicjowała cykl corocznych, interdyscyplinarnych konferencji naukowych pt.: „W przestrzeni stresu i lęku”.
W 2019 roku Jadwiga Jośko-Ochojska wydała książkę pod tytułem: „Rozmowy przy kawie. O stresie, lęku
i traumie”, która jest syntezą najnowszych badań w tym zakresie, adresowaną do naukowców z różnych dziedzin a także do szerokiego grona odbiorców.
Kursy prowadzącego
- Online
Elisabeth Iwona Röpcke
Hipnoterapetutka Newton Institute, Terapeutka Somatic Experiencing
Elisabeth Iwona Röpcke
Elisabeth Iwona Röpcke
Absolwentka Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych – Instytut Artystyczno-Pedagogiczny. Ponad 30 lat mieszka w Niemczech, gdzie dokształcała się i poszerza swoją wiedzę w zakresie psychologii i pracy z ciałem. W Bremie gdzie mieszka, pracuje w założonym przez siebie Instytucie Trance-Forming®.
Prowadzi jedyne w swoim rodzaju sesjo-warsztaty „Wytrych do Nieba”, wyłącznie do indywidualnej prywatnej pracy z hipnozą LBL. Na podstawie swojego doświadczenia z regresją do świata między wcieleniami stworzyła innowacyjną technikę ustawień Dusz.
Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z rodzinami żyjącymi w trudnych układach rodzinnych. Pracuje z ciałem, medytuje Kriya Yogę, prowadzi Regresje duchowe, pracuje z traumą. Napisała także książkę i zaprojektowała karty, “Podróże do świata dusz. Transformujące doświadczenia”, którą wydała w roku 2018, a karty związane z tematyką LBL “Dotyk Prawdy” rok później
Elisabeth Iwona Röpcke prywatnie lubi taniec i pracę w ogrodzie.
Strona internetowa: www.trance-forming.pl
Kursy prowadzącego
- Online
Maciej Graczykowski
Fizjoterapeuta, Akupunkturzysta
Maciej Graczykowski
Maciej Graczykowski
Zainteresowanie Wschodem, zapoczątkowane w trakcie studiów Maćka, przerodziło się w prawdziwą pasję, gdy zaczął zgłębiać bardziej naturalne metody pracy z pacjentem. W swojej pracy łączy tradycje zielarskie Europy ze wschodnim podejściem do pracy z ciałem i duchem pacjenta. Dociekliwy i dokładny, nigdy nie idzie na kompromis w poszukiwaniu wiedzy – stąd też monotonia w jego księgozbiorach: “Akupunktura koreańska”, “Nowa Akupunktura Czaszki…”, “Akupunktura w neurologii” itd. Maciej Graczykowski także w szkoleniach stawia na najwyższą jakość i jak największą użyteczność przekazywanej przez prowadzących wiedzy.
Kursy prowadzącego
Arleta Morczyńska
Akupunkturzystka
Arleta Morczyńska
Arleta Morczyńska
Arleta Morczyńska jest kosmetologiem i akupunkturzystką. Przez 10 lat pracowała jako nauczyciel akademicki przekazując wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Jest absolwentką szkoły Acuart w Katowicach, a obecnie również jej wykładowcą. Prowadzi gabinet Koncepcja Urody w Katowicach, gdzie wykonuje zarówno zabiegi kosmetologiczne, jak i akupunkturę. Akupunktura kosmetyczna jest dla niej idealnym łącznikiem między dwoma dziedzinami, które uwielbia. W wolnym czasie lubię przebywać na świeżym powietrzu i jeździć na rowerze.
Kursy prowadzącego
Jonathan Parsons
Dyplomowany Osteopata
Jonathan Parsons
Jonathan Parsons
Jonathan Parsons skończył studia osteopatyczne w ESO (European School of Osteopathy) w 1989 roku oraz MSc w Osteopatii w 2004 roku.
Od 1989 pracuje w obszarze edukacji osteopatycznej, regularnie prowadząc szkolenia w całej Europie zarówno na poziomie studiów podstawowych jak i kursów podyplomowych.
Związany przez 25 lat z European School of Osteopathy, przez ostatnie 4 lata pracując jako freelancer.
Współzałożyciel Institute of Postgraduate Osteopathic Education.
Jon jest doświadczonym wykładowcą, posiadając tytuł PGCHE (Postgraduate Certificate in Higher Education) oraz MA w obszarze badań. Jest również starszym pracownikiem naukowym Higher Education Academy (HEA).
Jest także współautorem książki: Osteopathy: Models for Diagnosis, Treatment and Practice.
Obecnie dzieli swój czas pomiędzy praktyką gabinetową, a nauczaniem.
Kursy prowadzącego
Aleksandra Czerwińska
Położna
Aleksandra Czerwińska
Aleksandra Czerwińska
Położna, specjalistka pielęgniarstwa ginekologiczno – położniczego. Od 5 lat pracuje jako położna Bloku Porodowego Szpitala im. Pirogowa w Łodzi. Zanim zaczęła swoją pracę na Bloku Porodowym pracowała na oddziale położniczo – noworodkowym.
Aleksandra Czerwińska przygotowuje również przyszłych rodziców do porodu i opieki nad noworodkiem w ramach zajęć szkoły rodzenia.
Mówi o sobie: „Udało mi się osiągnąć to szczęście, że praca jest moją pasją i daje mi ogrom satysfakcji.”
Podczas szkolenia „Fizjoterapia w dysfunkcjach dna miednicy i narządów miednicy mniejszej u kobiet – ujęcie holistyczne” przybliży od strony położniczej przebieg ciąży, porodu, podzieli się wiedzą na temat trudności pojawiających się podczas porodu naturalnego, ale też opowie o technikach ochrony krocza, szycia, charakteru badania wewnętrznego wykonywanego przez położne. Wiedza ta wydaje się być niezbędna dla zrozumienia problemów pacjentek po porodzie i w tym aspekcie wdrożenia dla nich odpowiedniej fizjoterapii czy wsparcia psychologicznego.
Kursy prowadzącego
- Stacjonarne
Katarzyna Piotrowska
Fizjoterapeutka
Katarzyna Piotrowska
Katarzyna Piotrowska
Katarzyna Piotrowska to magister fizjoterapii, terapeutka uroginekologiczna. Ukończyła Warszawską Akademię Wychowania Fizycznego na kierunku fizjoterapia. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego.
Uczestniczka wielu szkoleń z zakresu terapii mięśni dna miednicy, kursów z zakresu treningu dla kobiet w ciąży, treningu dna miednicy, fizjoterapii dla kobiet z problemem rozejścia mięśnia prostego brzucha (pre&post natal pilates, Pelvic Floor Health – Carolyne Anthony). Szkoleniowiec Medical Pregnancy Training położnej Izabeli Dembińskiej.
Certyfikowana terapeutka londyńskiej szkoły Body Control Pilates. Certyfikowana terapeutka Manipulacji Powięziowych Stecco – Fascial Manipulation.
Zajmuje się terapią mięśni dna miednicy, terapią w przypadku nietrzymania moczu, terapią bólów miednicy.
Na co dzień pracuje w klinice Renort Słuchając Ciała oraz Estebelle dr Nalewczyńskiej.
Kursy prowadzącego
Anita Sikora-Szubert
Fizjoterapeutka, Psycholog
Anita Sikora-Szubert
Anita Sikora-Szubert
Anita Sikora-Szubert to fizjoterapeutka, certyfikowana terapeutka uroginekologiczna PTUG II, psycholog, psychoonkolog.
Absolwentka studiów magisterskich Wydziału Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studiów magisterskich Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku psychologia – specjalność psychologia zdrowia i kliniczna. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu psychoonkologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.
Autorka publikacji naukowych w czasopismach recenzowanych dotyczących ginekologii i położnictwa oraz psychologii i onkologii, współautorka rozdziału w książce PZWL „Fizjoterapia w wybranych dziedzinach medycyny”. Autorka poradników psychoonkologicznych dla pacjentów onkologicznych i ich rodzin.
Czynna uczestniczka i laureatka konferencji naukowych krajowych i zagranicznych z dziedziny fizjoterapii i rehabilitacji. Uczestniczka projektów dotyczących wspierania zdrowia kobiet, w tym m.in. jako psycholog w projekcie unijnym związanym z zapobieganiem rakowi szyjki macicy oraz prowadząca szkolenia z zakresu komunikacji lekarz – pacjent.
Pracownik naukowo – dydaktyczny Kliniki Patologii Ciąży I Katedry Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wykładowca akademicki na kierunku fizjoterapia.
Jej zainteresowania zawodowe i naukowe skupiają się na fizjoterapii w ginekologii i położnictwie, fizjoterapii w uroginekologii oraz onkologii i medycynie paliatywnej. Prowadzi autorskie warsztaty i szkolenia dla specjalistów – fizjoterapeutów, położnych, doul z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej i psychologii oraz cykliczne grupowe spotkania dla kobiet w ciąży i po porodzie dotyczące fizjoterapii uroginekologicznej i wsparcia psychologicznego w trudach związanych z prokreacją i macierzyństwem. Nieustannie podnosi swój warsztat jako psycholog – psychoonkolog uczestnicząc w spotkaniach superwizyjnych, konferencjach i spotkaniach z zakresu psychologii i psychoonkologii.
Właścicielka Fizjo Psyche Intima dr n. med. Anita Sikora-Szubert.
Kursy prowadzącego
- Stacjonarne
- Stacjonarne
- Stacjonarne
Łukasz Matusiewicz
Chiropraktyk
Łukasz Matusiewicz
Łukasz Matusiewicz
Zgodnie z European Chiropractors’ Union jestem jednym z siedmiu chiropraktyków w Polsce z akredytowanym wykształceniem zagranicznym oraz tytułem doktora chiropraktyki, który uzyskałem na Life University w Marietta, w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych.
Do Stanów Zjednoczonych wyjechałem w 2004 na stypendium sportowe, które otrzymałem na Uniwersytecie Virginia Commonwealth w stanie Virginia, gdzie studiowałem filozofię i psychologię. Szansę tę otworzyły przede mną liczne wygrane na mistrzostwach Polski w lekkoatletyce na dystansie 800 metrów na hali i na otwartym stadionie. Przed wylotem do USA studiowałem na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Od zawsze sport i zdrowie były mi bardzo bliskie, dlatego zaraz po przylocie do USA zainteresowałem się chiropraktyką. Po ukończeniu szkoły wyjechałem do Dallas (Teksas), gdzie pracowałem w dwóch klinikach chiropraktycznych: Elevation Health w Bedford oraz Texas i First Step Chiropractic w Rowlett Texas. Miałem tam szansę pomóc tysiącom pacjentów, specjalizując się w konsultacjach zdrowotnych, czytaniu prześwietleń RTG i MRI oraz diagnostyce leczenia bólu kręgosłupa, głowy, migren, kontuzji sportowych i ich zapobieganiu oraz pracy z pacjentami nad budowaniem świadomości zdrowego stylu życia.
W kwietniu 2015 roku wróciłem do Polski, aby założyć swój własny gabinet chiropraktyczny. W chwili obecnej przyjmuję pacjentów w gabinecie w Białej Podlaskiej.
W swojej pracy wspieram swoich pacjentów w sposób, który pomoże im osiągnąć optymalne zdrowie. W kręgu moich zainteresowań znajduje się także wiedza z zakresu żywienia i zdrowego stylu życia. Moim zadaniem jest wspieranie pacjentów w definiowaniu ich osobistych celów zdrowotnych i pokazanie, jak je osiągnąć. W pracy najważniejszy jest dla mnie profesjonalizm, rzetelność i szacunek do pacjenta.
Kursy prowadzącego
Radosław Składowski
Lekarz ortopeda
Radosław Składowski
Radosław Składowski
Radosław Składowski – lekarz ortopeda. Od 2000 roku zajmuje się profesjonalnie medycyną manualną. Od 2006 do metod medycyny manualnej dołącza metodę klawiterapii oraz jej pochodne. Podstawową zasadą terapii Radosława Składowskiego jest wycofywanie chorób narządu ruchu poprzez naprawę funkcji, których utrata lub zaburzenie doprowadziły do tychże chorób. Odzyskanie prawidłowej funkcji wiedzie do wyzdrowienia, czasami także z tych chorób które uchodzą za nieuleczalne. Twórca metody terapeutycznej FRSc – czyli koncepcji Pięciu Układów Regulacyjnych.
Kursy prowadzącego
- Online
Michał Urgacz
Akupunkturzysta
Michał Urgacz
Michał Urgacz
Michał Urgacz to Certyfikowany Technik Termografii Medycznej , Akupunkturzysta.
“W swojej praktyce łącze liczącą tysiące lat akupunkturę z jedną z najnowszych metod obrazowania bólu, jaką jest termografia medyczna. Obrazowanie zmian termicznych zachodzących w obszarze dolegliwości, podczas zabiegu akupunktury w metodzie balansowania dostarcza informacji o intensywności reakcji organizmu oraz skuteczności samego zabiegu. Mając takie informacje, widzimy więcej i nakłuwamy bardziej precyzyjnie. Nie ma tu miejsca na pomyłkę. Jeżeli metoda nakłuwania jest poprawna, wywoła efekt w ciele pacjenta w przeciągu kilku minut.”
Na co dzień prowadzi ośrodek leczenia bólu Uwolnieni Od Bólu .
Kursy prowadzącego
- Stacjonarne
Mahmoud Manssour
Lekarz ortopeda, Akupunkturzysta
Mahmoud Manssour
Mahmoud Manssour
“Mój Nauczyciel, Dr Richard Tan zawsze powtarzał: “Najlepsza metoda akupunktury to ta… która działa!”. Od 27 lat zawodowo zajmuje się leczeniem bólu. Wykonałem już około 4.600 operacji z zakresu traumatologii i ortopedii oraz ponad 17.000 zabiegów akupunktury. Zdobyte doświadczenie jako lekarz i akupunkturzysta, pozwoliło mi zrozumieć jedną ważną rzecz. Jeżeli chcesz być dobry w tym co robisz, musisz wykonać tysiące zabiegów. Aby wykonywać tysiące zabiegów, potrzebujesz metod które będą skuteczne i szybkie w działaniu.”
Prowadzi prywatną praktykę lekarską i akupunkturową w Katowicach.
Kursy prowadzącego
- Stacjonarne
Michał Iwanicki
Fizjoterapeuta, Akupunkturzysta
Michał Iwanicki
Michał Iwanicki
Magister fizjoterapii z kilkunastoletnim stażem pracy w zawodzie. Studia na AWFie Wrocław ukończył w 2008 roku i od tego czasu pogłębia swoją wiedzę w zakresie najnowszych technik terapii manualnej, terapii powięziowej i innych skutecznych form uwalniania od bólu.
Ukończył m.in. pełen cykl szkoleń Manipulacji Powięzi (Fascial Manipulation). Jeden z nielicznych terapeutów w Polsce, którzy uzyskali tytuł Master of Medicine – największej i najstarszej uczelni Tradycyjnej Medycyny Chińskiej na Świecie – Nanjing University of TCM w Najning, Chiny. Od 2020 roku student wrocławskiej Akademii Osteopatii.
Michał Iwanicki zajmuje się sportowcami w takich klubach jak Śląsk Wrocław, Perła Lublin czy Panthers Wrocław. Twórca kanału na YT pt: „Droga Środka”, na którym przedstawia w sposób użyteczny tajniki medycyny orientalnej. Tłumacz takich książek jak „Medycyna chińska w praktyce” Hamida Montakaba i „Podręcznik akupunktury” Petera Deadmana. Od 2014 roku prowadzi autorskie szkolenie z akupunktury sportowej, akupunktury ortopedycznej oraz warsztaty z gua sha.
W swojej praktyce stara się stosować poznane metody adekwatnie do przypadku – aby podejście było kompleksowe łączy ze sobą techniki terapeutyczne Wschodniej i Zachodniej Medycyny.
Kursy prowadzącego
Bartosz Chmielnicki
Lekarz, Akupunkturzysta
Bartosz Chmielnicki
Bartosz Chmielnicki
Doktor Bartosz Chmielnicki jest znakomitym i bardzo lubianym wykładowcą, który z wielkim entuzjazmem dzieli się ze studentami swoją wiedzą. Jego wykłady są dynamiczne, zależy mu na tym, żeby studenci zrozumieli prezentowane zagadnienia.
Jest jednym z najbardziej znanych wykładowców i praktyków akupunktury w Polsce, zapraszanym do szkół akupunktury i na konferencje na całym świecie. Zainteresował się akupunkturą pod koniec studiów i już w 2004 roku ukończył kurs akupunktury dla lekarzy w Warszawie, a następnie kurs Medycyny Chińskiej.
W 2009 roku założył Compleo – centrum terapii naturalnych a niedługo potem placówkę kształcenia. Absolwenci organizowanych przez niego kursów i szkoleń to w tej chwili elita polskich akupunkturzystów. Od samego początku koncentruje się na jak najbardziej zrozumiałym przekazie wiedzy, jest autorem książek, plakatów edukacyjnych i licznych artykułów drukowanych w branżowych czasopismach polskich, niemieckich i amerykańskich.
Jego kreatywność i pomysły są doceniane na świecie, z jego inspiracji powstały międzynarodowe projekty:
- Evidence Based Acupuncture oraz
- Gates of Life, znany w Polsce jako Prosto w Punkt.
Na jego zaproszenie do Polski przyjeżdżają najlepsi na świecie nauczyciele akupunktury: dr Yair Maimon, Rani Ayal, Joan Duveen, Hamid Montakab, Debra Betts, i wielu innych.
W wolnym czasie Bartosz Chmielnicki uwielbia podróżować ze swoją rodziną, żeglować oraz czytać książki. Marzy o nauczeniu się sztuki BaZi.
Kursy prowadzącego
Marcin Brzozowski
Osteopata
Marcin Brzozowski
Marcin Brzozowski
Osteopata i fizjoterapeuta, pracownik naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Fizykoterpii i Masażu w Katedrze Fizjoterapii AWF we Wrocławiu (2006-2012). Marcin Brzozowski jest wielokrotnym uczestnikiem (również czynnym) ogólnopolskich konferencji o tematyce medycznej. Współautor kilkunastu publikacji o tematyce medycznej w fachowej literaturze polsko- i angielskojęzycznej. Wieloletni pracownik Wydziału Fizjoterapii W.S. Copernicus we Wrocławiu oraz PMWSZ w Opolu.
W pracy z pacjentami wykorzystuje m.in.:
- techniki osteopatyczne (w tym przykładowo techniki terapii cranio-sacralnej, wisceralnej czy manualnej),
- terapię manualna wg koncepcji Mulligana (np. mobilizacje stawów z ruchem) oraz szereg innych metod.
Specjalizuje się w tematyce z zakresu ortopedii i neurologii. Przyjmuje pacjentów w Systema Centrum Zdrowia, prowadzi warsztaty i szkolenia dla fizjoterapeutów i osteopatów.
Kursy prowadzącego
Dariusz Kowalski
Osteopata
Dariusz Kowalski
Dariusz Kowalski
Dariusz Kowalski, magister fizjoterapii oraz osteopata, pełniący funkcję asystenta w Akademii Osteopatii, jest ekspertem w przywracaniu równowagi u swoich pacjentów poprzez holistyczne podejście do terapii. Zamiast skupiać się jedynie na objawach zawsze stara się dotrzeć do korzeni problemu, niezależnie od tego, czy wynikają one z napięć strukturalnych tkanek, nieprawidłowej diety, przeciążeń mechanicznych, stresu czy innych czynników.
Korzystając z różnorodnych technik medycyny osteopatycznej, takich jak techniki strukturalne, wisceralne oraz cranio-sacralne, osiąga wysoką skuteczność w leczeniu różnych dolegliwości swoich pacjentów. Specjalizuje się w łagodzeniu bólów kręgosłupa, głowy, stawów i mięśni, a także w rozwiązywaniu problemów funkcjonalnych układu pokarmowego, oddechowego oraz uroginekologicznego. Dodatkowo, prowadzi terapię dla dzieci i kobiet w ciąży, wykazując zrozumienie specyfiki pracy ze sportowcami, wynikającej z jego doświadczenia jako byłego zawodnika kędzierzyńskiej drużyny siatkówki.
Poza praktyką zawodową, Dariusz nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w licznych kursach i konferencjach. Jako asystent w Akademii Osteopatii w Krakowie, dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą z przyszłymi specjalistami.
Kursy prowadzącego
Jakub Durczak
Fizjoterapeuta, Osteopata
Jakub Durczak
Jakub Durczak
Jakub Durczak – Magister fizjoterapii i osteopata z ponad 15-letnim stażem. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku fizjoterapia. Jest również absolwentem 5-letniego podyplomowego cyklu kształcenia z zakresu Medycyny Osteopatycznej Akademii Osteopatii w Poznaniu.
Najważniejsze szkolenia:
- 2012 – 2017 – Akademia Osteopatii
- 2019-2020 – Anatomia i Ontogeneza w ujęciu osteopatycznym (J. P. Höppner Morphologicum)
- 2021-2023 – Fizjologia Ewolucyjna (Max Girardin, Morphologicum)
- 2021 – 2027 – EVOST – medycyna ewolucyjna (J. P. Höppner, Max Girardin, Morphologicum)
Ze szkoleniami związany od 2009 roku, najpierw jako tłumacz, później jako instruktor. Obecnie prowadzi prywatną praktykę, jest asystentem w Akademii Osteopatii, wykładowcą w szkole osteopatii zwierzęcej ISOA oraz tłumaczem na szkoleniach dla osteopatów.
Specjalizuje się w terapii bólu, osteopatii pediatrycznej, terapii manualnej oraz terapii wad postawy.
Doświadczenia instruktorskiego nabierałem od 2008 roku tłumacząc szkolenia dla fizjoterapeutów a od 2013 roku również osteopatów.
Pierwsze kroki jako samodzielny instruktor stawiałem w 2013.
Prywatnie mąż i ojciec trójki dzieci. W wolnym czasie gram w planszówki, ćwiczę, spędzam czas na łonie przyrody i gotuję.
Kursy prowadzącego
- Stacjonarne
Sławomir Mokrzycki
Fizjoterapeuta
Sławomir Mokrzycki
Sławomir Mokrzycki
Fizjoterapeuta z 10-letnim doświadczeniem, współtwórca FRSc, Acus Med, Znajdź Gabinet, Ehalo i Enedu. Spędził kilka lat na rozmowach z fizjoterapeutami i próbie dosadnego zrozumienia problemów branży.
Kursy prowadzącego
Damian Czerwik
Fizjoterapeuta, Terapeuta IS
Damian Czerwik
Damian Czerwik
Damian Czerwik jest magistrem fizjoterapii oraz terapeutą Integracji Strukturalnej szkoły Anatomy Trains.
Jest absolwentem Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu, a także uczestnikiem wielu szkoleń z zakresu terapii manualnej.
W 2015 roku rozpoczął swoją przygodę z Integracją Strukturalną, która na zawsze zmieniła jego podejście do problemów pacjentów. Chęć nieustannego rozwoju sprawiła że w 2017 r. wziął udział w warsztatach sekcyjnych w Arizonie (USA), prowadzonych przez samego Todda Garcia.
W latach 2019-2021 szkoleniowiec w anatomytrains.pl.
Damian Czerwik na co dzień pracuje m.in. z najmłodszymi pacjentami z problemami neurologicznymi, logopedycznymi czy wad postawy, wykorzystując wiedzę na temat dysfunkcji mięśniowo- powięziowych.
Kursy prowadzącego
Sebastian Walczyk
Osteopata
Sebastian Walczyk
Sebastian Walczyk
Sebastian Walczyk jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie (1997-2001), pracę magisterską z zakresu rehabilitacji po uszkodzeniu nerwu promieniowego obronił z wyróżnieniem. Po zakończeniu edukacji akademickiej rozpoczął pracę w Szpitalu im. L. Rydygiera w Krakowie. W latach 2005-2006 studiował, a potem pracował w Kaiser Fundation Rehabilitation Centre w Vallejo, Kalifornia (USA). Miejsce to jest nazywane Mekką koncepcji PNF.
W czasie poza pracą z pacjentami jeździ na rowerze szosowym, uprawia turystykę górską i narciarstwo alpejskie.
Jest wykwalifikowanym terapeutą manualnym, terapeutą metody Cyriax, PNF, ukończył z sukcesem wiele kursów podyplomowych z zakresu fizjoterapii ortopedycznej i neurologicznej w Polsce i zagranicą.
Od 2015 r. jest Instruktorem koncepcji PNF, prowadzi szkolenia dla fizjoterapeutów i lekarzy w całej Polsce.
W 2020 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu Osteopatii (FICO), obecnie jest jednym z asystentów w Still Academy of Osteopathy.
Sebastian Walczyk – międzynarodowy Instruktor IPNFA
Moja „przygoda” z PNF zaczęła się w 2003 roku, kursem podstawowym w Krakowie. W latach 2005 – 2006 ukończyłem podyplomowy, 9 – cio miesięczny kurs PNF w KFRC Vallejo w Kalifornii.
To był piękny czas zakończony znaczącym podniesieniem kwalifikacji terapeutycznych oraz umiejętnością płynnej komunikacji w języku angielskim. W tym czasie udało mi się zwiedzić całą zachodnią część Stanów Zjednoczonych.
W 2010 zostałem asystentem koncepcji, a po zdaniu egzaminu w 2015 roku jestem Instruktorem IPNFA. Obecnie zrealizowałem ponad 30 kursów podstawowych tej koncepcji.
Kursy, które prowadzę charakteryzują się dużą ilością zagadnień praktycznych, uczestnicy codziennie rozwiązują problemy kliniczne. Jeżeli czas pozwala, kursanci uzyskują dodatkowe informacje z zakresu pracy tkankowej, terapii manualnej, transferów pacjentów, badania klinicznego, semiologii i radiologii.
Kursy prowadzącego
- Stacjonarne
Bruno Josse
Osteopata
Bruno Josse
Bruno Josse
Bruno Josse ukończył studia w Instytucie Williama Garnera Sutherlanda (IWGS) oraz w Association of Old and New Manual Therapies (ATMAN). Od 1981 roku pracował jako osteopata we Francji, w 1986 roku zostając członkiem Register of Osteopaths of France (DO MROF).
Jest założycielem różnych stowarzyszeń zawodowych , m.in. Association of Manual Therapy w 1978, Federal Union of Osteopaths of France w 1987, the Academy of Osteopathy w 1997 roku, itp). Brał udział w kilku kursach szkoleniowych Sutherland Cranial Academy of Belgium, ukończył szkolenie Cranial Osteopathy Research Group oraz biokinetycznej i biodynamicznej embriologii człowieka według Doktora BLECHSCHMIDT.
Uczestniczył w Academy of Cranial Osteopathy najpierw jako członek, następnie jako asystent redaktora czasopisma i wreszcie jako sekretarz generalny. Od 1994 roku nauczyciel kształcenia ustawicznego dla osteopatów w wielu placówkach.
Studiował koncepcję biodynamiczną w osteopatii we Francji i Stanach Zjednoczonych. Od 2003 roku nauczyciel koncepcji biokinetycznych i biodynamicznych w osteopatii m.in. we Francji, Niemczech, Holandii, Włoszech, Rosji, Kazachstanie.
Bruno Josse jest również wykładowcą DU Osteopathy and Perinatality Paris 7 Denis Diderot Bichat oraz State University of Medicine w Sankt Petersburgu.
Kursy prowadzącego
- Stacjonarne
Marcel Mieszkalski
Osteopata
Marcel Mieszkalski
Marcel Mieszkalski
Marcel Mieszkalski jest magistrem fizjoterapii i osteopatą z pasją, który od lat wspiera rozwój i edukację polskich terapeutów. Twórca marki Fizjopassion, zrzeszającej społeczność Fizjopasjonatów.
Absolwent 5-letniego cyklu kształcenia osteopatycznego w Akademii Osteopatii w Krakowie. Po ukończeniu studiów związany z Akademią w roli asystenta, gdzie wspiera studentów jednego z poznańskich roczników.
Marcel Mieszkalski ukończył kilkadziesiąt szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii wisceralnej czy terapii tkanek miękkich.
Szczególnie zainteresowany anatomią w praktycznym wydaniu oraz zagadnieniami klinicznymi. Nieustannie rozwija się w ramach szkoleń podyplomowych pod okiem polskich i światowych pionierów medycyny osteopatycznej.
Twierdzi, że zdobywanie wiedzy nie ma początku ani końca. Edukacja to dla niego proces zwany życiem.
Kursy prowadzącego
- Stacjonarne
- Online
- Online
Jakub Stasiak
Fizjoterapeuta
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak to magister fizjoterapii, hirudoterapeuta, naturopata i akupunkturzysta. Współzałożyciel Holistic Physio Centrum Rehabilitacji Holistycznej w Warszawie. W swojej pracy kompleksowo łączy medycynę wschodu z medycyną zachodu. Wykorzystuje techniki terapii wisceralnych wraz z hirudoterpią, terapii manualnej, FM, pinoterapii oraz igłoterapii suchej, baniek ogniowych, a także mikrosystemy aurikuloterapii i akupunktury czaszki.
Od stycznia 2019 roku szkoleniowiec kompleksowej terapii wisceralnej. Prywatnie pasjonat podróży, tatuażu, motocyklista.
Kursy prowadzącego
- Stacjonarne
Jakub Mulawka
Fizjoterapeuta
Jakub Mulawka
Jakub Mulawka
Jakub Mulawka to absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na kierunku Fizjoterapia. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu terapii funkcjonalnych, naturoterapeuta, hirudoterapeuta, terapeuta powięziowy oraz akupunkturzysta. Ciągle się rozwija i szuka nowych ścieżek rozwoju zarówno w konwencjonalnych jak i niekonwencjonalnych metodach leczenia. Praca jest zarazem jego pasją.
Założyciel Holistic Physio Centrum Rehabilitacji Holistycznej gdzie zajmuje się konsultacjami, leczeniem różnorakich dysfunkcji i przypadłości ludzkich oraz integracją strukturalną układu nerwowego, narządów wewnętrznych oraz układu ruchu. Kompleksowe podejście, doświadczenie i wiedza zdobyta od najlepszych pozwala cieszyć się bardzo dobrymi efektami w pracy. Od kilku lat szkoleniowiec autorskiego podejścia Holistic Physio – Kompleksowej Terapii Trzewi.
Kursy prowadzącego
- Stacjonarne
Jakub Bojar
Fizjoterapeuta
Jakub Bojar
Jakub Bojar
Jakub Bojar pracuje jako fizjoterapeuta od 2007 roku. Swoją przygodę z fizjoterapią rozpoczął jako terapeuta manualny pacjentów ortopedycznych i neurologicznych jednak zawsze fascynowało go podejście holistyczne.
Od 2014 r. zaczął prowadzić własną praktykę fizjoterapeutyczną. W 2017 r. dołączył także do kadry szkoleniowej dr. Radosława Składowskiego. Od 2018 roku jest współzałożycielem Holistic Physio i Centrum Rehabilitacji Holistycznej w Warszawie.
Jego pasją jest przede wszystkim stały rozwój metody i rozumienie procesów, które zachodzą w ludzkim ciele. Jest również miłośnikiem muzyki zarówno klasycznej jak i elektronicznej, uwielbia przyrodę oraz bieganie.
Kursy prowadzącego
- Stacjonarne
Jakub Dukiewicz
Fizjoterapeuta
Jakub Dukiewicz
Jakub Dukiewicz
Jakub Dukiewicz to magister fizjoterapii, specjalizujący się w rehabilitacji sportowej i ortopedycznej. Od 7 lat pomaga ludziom, którzy borykają się z problemami narządu ruchu. W 2017 roku rozpoczął pracę w Polskim Związku Lekkiej Atletyki, wieloletni fizjoterapeuta Adama Kszczota. Jest związany także z renomowaną klinika ortopedyczną Rehasport Clinic. Uczestnik wielu szkoleń i konferencji. Wielokrotny prelegent podczas warsztatów i konferencji organizowanych przez PZLA.
Kursy prowadzącego
Jakub Modliszewski
Osteopata
Jakub Modliszewski
Jakub Modliszewski
Absolwent Szkoły Osteopatii w Madrycie gdzie uzyskał tytuł Doctor of Osteopathy. Prowadzący szkolenia z zakresu terapii manualnej i osteopatii w Akademii Górnośląskiej w Katowicach, a także asystent na kursie: Osteopatia w pediatrii oraz w Szkole Osteopatii Pediatrycznej.
Jakub Modliszewski jest szczególnie zainteresowany anatomią w praktycznym wydaniu oraz filozofią osteopatii. Nieustannie rozwija się w ramach szkoleń podyplomowych z zakresu osteopatii pod okiem polskich i światowych pionierów medycyny osteopatycznej (Manipulacje krótkodzwigniowe, Rule of Artery, Osteopatia w pediatrii, Struktura-funkcja). Obecnie w trakcie szkoły: Koncept biodynamiczny w nauce osteopatii.
Współzałożyciel gabinetu Osteoblog: osteopatia dzieci i dorosłych oraz założyciel: Osteopatia Pediatryczna Szkolenia.
Pasjonat dobrego jedzenia i wina.
Kursy prowadzącego
Marcin Pochojka
Osteopata
Marcin Pochojka
Marcin Pochojka
Marcin Pochojka jest wieloletnim praktykiem i absolwentem licznych szkoleń i kursów z zakresu terapii manualnej, fizjoterapii i osteopatii. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, mimo że gdy się zapisywał, wszyscy się z niego wyśmiewali („Przecież masz w papierach, że jesteś niewidomy i niezdolny do samodzielnej egzystencji, więc wybij sobie z głowy te studia. Jak zamierzasz uczyć się z podręczników?”). Nie poddał się jednak powszechnej krytyce i już w trakcie studiów zaczął dodatkowo naukę w Instytucie Upledgera. Pochłaniał podręczniki w formie audiobooków, największy nacisk kładł jednak na umiejętności praktyczne. Już od 2008 roku przyjmował Pacjentów, początkowo jako masażysta, a potem jako fizjoterapeuta i osteopata.
„Rozwijanie czucia w dłoniach pozwalało mi widzieć inaczej, zupełnie jakby niedoskonałość mojego wzroku przełożyła się na większą wrażliwość kinestetyczną. Z perspektywy czasu myślę, że zafascynowało mnie właśnie to, że dzięki dłoniom mogłem zobaczyć to, co niewidoczne dla oczu”.
Osteopatia tak go wciągnęła, że zaczął intensywnie zgłębiać temat na własną rękę. Ukończył pięcioletnią Akademię Osteopatii oraz pełny cykl szkoleń w Instytucie Upledgera, w którym następnie został asystentem.
Wrodzona dociekliwość i pasja ciągłego rozwoju doprowadziła go do stworzenia autorskiej metody, w której sięgnął do samych źródeł osteopatii, czyli metod i nauk Andrew T. Stilla i kontynuatora jego dzieła, Williama Garnera Sutherlanda. Tak powstała szkoła Cranial Osteopathy School of Poland, która kontynuuje i rozwija spuściznę wielkich mistrzów osteopatii. Marcin Pochojka jest jej założycielem i prowadzi w niej zajęcia.
Pomaga Pacjentom już od 16 lat, przyjął w sumie ponad 30 tysięcy osób i jest właścicielem wrocławskiej Pracowni Zdrowia. Jednak, jak sam przyznaje, „rozwój człowieka nie kończy się nigdy”, dlatego w dalszym ciągu pogłębia swoją wiedzę na szkoleniach, a jego nauczycielem jest między innymi francuski mistrz osteopatii biodynamicznej Bruno Josse.
Metodę Marcina najkrócej można określić jako nastawioną na długofalową skuteczność.
„Poznałem bardzo dużo technik, które działały na dzień, tydzień lub miesiąc. Trafiało do mnie też mnóstwo osób, które usłyszały od lekarza, że nie wiadomo, co im jest i że nic się nie da z tym zrobić. Nie dawało mi to spokoju i tylko pogłębiało moją dociekliwość. Szukałem rozwiązań i inspiracji w różnych, pozornie niepowiązanych z terapią manualną dziedzinach, w tym w psychologii, fizyce kwantowej, historii i sztukach walki”.
Tak powstała jego autorska metoda, integrująca skuteczne techniki pomocy Pacjentowi pod każdym względem, nie tylko fizycznym, lecz także psychicznym i duchowym. Ta holistyczna osteopatia, w której człowiek jest całością fizyczną, psychiczną i duchową, jest zdaniem Marcina najbliższa pierwotnej wizji założyciela osteopatii, Andrew T. Stilla.
Ukończone kursy i zdobyte kwalifikacje:
- Dyplom technika masażysty (po 4 letnim technikum) — 29.08.2008.
- Dyplom z terapii manualnej w koncepcji Plaatsmana (140 h) — 03.12.2008.
- Licencjat fizjoterapii WSH Wrocław — 12.07.2011.
- Wyróżnienie za pracę licencjacką — 26.07.2011.
- Kurs „Terapia CranioSacralna w koncepcji Upledger’a” — 24- 28.02.2011.
- Warsztaty w zakresie stabilizacji obręczy barkowej i podstaw treningu mięśniowego (20 h) — 8-9.09.2012.
- Kurs „Trening motoryczny w tańcu i balecie” (8 h) — 16.06.2012. ∙ Kurs „Terapia CranioSacralna w koncepcji Upledger’a”, 2. moduł — 9-13.01.2012.
- Kurs „Terapia CranioSacralna w koncepcji Upledger’a (SomatoEmocjonalne Uwolnienie)”, 3. moduł — 3-7.12.2014. ∙ Tytuł magistra fizjoterapii AWF we Wrocławiu — 01.07.2015. ∙ Tytuł „Instruktora Sportu Osób Niepełnosprawnych” — 20.06.2015.
- Sympozjum „Resonance and Rhythm” w Londynie (12 h) — 24- 25.09.2016.
- Kurs „Terapia CranioSacralna w koncepcji Upledger’a (SomatoEmocjonalne Uwolnienie)”, 4. moduł, w Irlandii — 02.10.2016.
- Egzamin w Instytucie Upledger’a i uzyskanie tytułu Cranio Sacral Therapist — 20.10.2016.
- Kurs „Praktyk Programowania Neuro-Lingwistycznego” — 31.03.2019.
- Ukończenie 5 letniej Akademii Osteopatii — 11.06.2019. ∙ Szkolenie „Biodynamiczna Koncepcja Osteopatii” (33 h zajęć teorii i praktyki) we Wrocławiu — 2021.
- Szkolenie „Manualne Leczenie Zaburzeń w Układzie Nerwowym” (24 h zajęć teorii i praktyki) — 25-27.02.2022.
- Szkolenie „Praktyk Hipnozy” w polskim Instytucie Hipnozy — 23.04.2022.
- College of Cranio-Sacral Therapy na Still Academy — 2020-2022. ∙ Szkoła Biodynamiki Bruno Josse („Koncept Biodynamiczny w Nauce Osteopatii”) — od 2022, nadal trwa.
Prócz tego:
- Odbył praktykę zawodową i następnie przyjmował Pacjentów w przychodni specjalistyczno-rehabilitacyjnej (2008-2010). ∙ Prowadzi prywatną praktykę od 2010 roku do teraz.
- Pełnił funkcję przewodniczącego Krajowej Sekcji Niewidomych i Słabowidzących (2012-2016).
- Wykładał na UM w Łodzi na kierunku „Fizjoterapia” przedmiot „Fizjoterapia w chorobach psychosomatycznych” (2016) ∙ Jest bohaterem filmu biograficznego ,,Nie widzę inaczej/ Don’t See it Otherwise”.
- Napisał i wydał książkę ,,Widzieć Inaczej’’ (2020).
- Wygłosił wykład ,,A.T. Still i Drzewo Poznania” na konferencji wykładowczo-warsztatowej „Petarda vol. 5” — 26.08.2022. ∙ Poprowadził warsztat ,,Rytmy Człowieka Żywego” na konferencji wykładowczo-warsztatowej „Petarda vol. 5” — 27.08.2022. ∙ Pełnił rolę asystenta (TableAsystent) w Instytucie Upledgera (do marca 2018)
- Prowadzi szkolenia z osteopatii czaszkowo-krzyżowej (od marca 2018).
- Prowadzi autorskie szkolenie ,,Dotyk Kwantowy” (od kwietnia 2022).
- Prowadzi wykłady i zajęcia praktyczne w Cranial Osteopathy School of Poland z autorskim programem holistycznego podejścia do biodynamiki i osteopatii czaszkowej (od 23 października 2023).
Kursy prowadzącego
- Online
- Stacjonarne
Paweł Dziadoń
Osteopata
Paweł Dziadoń
Paweł Dziadoń
Paweł Dziadoń ukończył studia fizjoterapii na akademii medycznej w Bydgoszczy. Po kilku szkoleniach z terapii manualnej zdał sobie sprawę, że właśnie to jest jego pasją i od tego czasu nieustannie rozwija swoje umiejętności w tym kierunku.
W 2013 roku przeprowadził się do Francji, gdzie pracuje w prywatnym gabinecie. Rozpoczął naukę osteopatii w FICO w 2013 roku uzyskując po 5 latach tytuł DO.
Następnie by jego polski dyplom został uznany we Francji skończył francuską szkołę osteopatii IFSO uzyskując dyplom DO po raz drugi. W tym czasie miał przyjemność uczestniczyć w dziesiątkach szkoleń podyplomowych które rozwijają go przede wszystkim w zaawansowanych technikach funkcjonalnych.
Paweł Dziadoń jest zafascynowany układem nerwowym i pracą z nim na wszystkich możliwych poziomach. Od pracy strukturalnej, przez odruchową, energetyczną, psycho-emocjonalną do edukacji i rozwoju personalnego. Swoją wiedzę czerpie od największych światowych autorytetów i nie wacha się podróżować tysiące kilometrów by posłuchać wykładowcy na którym mu zależy.
Jego celem jest wspomóc polską terapię manualną i wznieść ją na najwyższy poziom tak aby świadomość i zrozumienie kwitło zarówno u terapeutów jak również u ich pacjentów.
Kursy prowadzącego
Piotr Kostrzębski
Fizjoterapeuta
Piotr Kostrzębski
Piotr Kostrzębski
Fizjoterapeuta z dużym doświadczeniem klinicznym zajmujący się rehabilitacją pacjentów z chorobami wewnętrznymi, zespołami chorób autoagresywnych, reumatologicznymi oraz pacjentów ortopedycznych. Z dziedziny podiatrii (medycyny stopy) specjalizuje się w fizjoterapii pacjentów z wadami złożonymi i rzadkimi w obrębie stopy oraz podudzia.
W swojej praktyce otworzył dział poświęcony terapii pacjentów dotkniętych bólem ostrym oraz przewlekłym i leczeniu komplementarnym dysfunkcji narządu ruchu
i zespołów bólowych u pacjentów z zespołami metabolicznymi i powikłaniami wynikającymi z otyłości.
Jest przedstawicielem nurtu fizjoterapii klinicznej opartej o zasady EBM oraz EBP.
Kursy prowadzącego
- Stacjonarne
- Stacjonarne
- Online