Facework Masaż powięziowy twarzy Damian Czerwik

Co wspólnego z estetyką naszej twarzy ma zaciskanie zębów oraz bruksizm ?

Temat co raz bardziej popularny, dużo pisze się o estetyce twarzy, masażach przeciwzmarszczkowych, rollerach, bańkach, ale czy to wystarczy aby zadbać o kondycję naszej twarzy ?

Bruksizm, zaciskanie zębów

Biorąc pod uwagę, pęd życia, podwyższony stres nasze ciało narażone jest na zwiększoną pobudliwość układu nerwowego, który jest w trybie ciągłej gotowości.

Między innymi dlatego powstaje, bruksizm, do tej pory nie jest wyjaśniona konkretna przyczyna bruksizmu oraz zaciskania zębów natomiast wśród jednych z przyczyn wymienia się właśnie czynniki psychosomatyczne.

A zatem jak rozpoznać bruksizm ?

Jeżeli podczas wykonywania czynności dnia codziennego, gdy nie spożywasz pokarmu, zauważysz, że twoje dolne zęby z górnymi znajdują się w kontakcie a język nie spoczywa na podniebieniu to świadczy o tym, że nieświadomie zaciskasz zęby. Stan takiej rzeczy określany w medycynie jest jako bruksizm dzienny. Jeśli podczas snu ktoś zwróci Ci uwagę, że zgrzytasz zębami mówimy o bruksizmie nocnym. 

Do jakich zmian może doprowadzić wzmożona aktywność stawu skroniowo – żuchwowego ?

Przeskakiwanie, trzaski, trudność z szerokim otworzeniem ust, wzmożone napięcie mięśniowe, napięciowe bóle głowy, ból twarzy, szyi, ból podczas ziewania, gryzienia,

Jak widzimy zaburzenie w tym rejonie, może nieść za sobą wiele konsekwencji, w takim razie dlaczego może to wpływać na estetykę naszej twarzy ?

Jak wiemy mięśniami zaangażowanymi w zaciskanie zębów są m.in. żwacze, skrzydłowy boczny, przyśrodkowy, oraz mięsień skroniowy. Jeśli permanentnie zaciskamy zęby doprowadzamy do ciągłej aktywności w.w.mięśni prowadząc do utrudnionego przepływu chłonki w obrębie naszej twarzy. Przewlekle w konsekwencji doprowadza to do gromadzenia się chłonki w rejonie policzków tworząc tzw. Chomiki czy w rejonie oczodołu prowadząc do powstawania worków pod oczami. Jeśli weźmiemy to pod uwagę zauważymy, że będzie mieć to wpływ na owal twarzy oraz jej kształt.

Praca oraz zwiększanie świadomości wśród osób zmagających się z tym problemem, może być szalenie istotna w celu poprawy kondycji i wyglądu estetycznego ich twarzy. 

Wykorzystaj tą wiedzę i świadomie oraz celowanie pomóż swoim pacjentom, klientom tak aby pozbyć ich dolegliwości napięciowych, ale i również poprawić kondycje ich skóry oraz wygląd twarzy.

Efekty

takie efekty możemy uzyskać u klientów pracą facework masaż powięziowy twarzy !

Facework efekty 2

Poprawa owalu, zmniejszenie obrzęków oraz widoczny lifting

Facework efekty 1
Bibliografia:
Czajkowska D., Lisiński P., Samborski W., Terapia manualna w leczeniu zespołu bólu mięśniowo-powięziowego w przebiegu bruksizmu, Dental Forum, 1/2013.
Lobbezoo F, Ahlberg J, Raphael KG, et al. International consensus on the assessment of bruxism: report of a work in progress. J Oral Rehabil. 2018;45(11):837-844

Jeśli po przeczytaniu artykułu wciąż Ci mało w tym temacie to zapraszam Cię na mój kurs FACEWORK masaż powięziowy twarzy

Jeśli po przeczytaniu artykułu wciąż Ci mało w tym temacie to zapraszam Cię na kurs FACEWORK masaż powięziowy twarzy

Powiązane artykuły

Kinezjologia stosowana przez pryzmat triady zdrowia

Jeśli interesujesz się kinezjologią, to z pewnością słyszałeś o czymś takim, jak triada zdrowia. Jeśli jednak nie było Ci dane się z nią wcześniej zapoznać, pozwól że zorganizuję Wam małe randez-vous. Ale pokoleń … Zanim przejdziemy do omawiania koncepcji samej triady, dobrze jest zrozumieć czym jest ból i jaka jest różnica pomiędzy nim, a nocycepcją. Dzięki temu nasz obraz zaburzeń w różnych sferach ludzkiego funkcjonowania nabierze większej głębi barw.

Ból i jego liczne oblicza

Ból to zjawisko, z którym zmagamy się każdego dnia. Nawet jeśli nie jako osoby bezpośrednio zaangażowane (czego Tobie i sobie życzę) to w sposób pośredni, przyjmując pacjentów przejawiających różnorodne problemy związane z percepcją bólu. Dziś chciałbym Ci pokazać różnorodne oblicza bólu. Zwrócę przy tym Twoją uwagę na fakt, że percepcja bólu jest mechanizmem bardzo złożonym. Mimo, że nocycepcja opiera się o proste odruchy angażujące różne piętra obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego, to sama percepcja bólu i analiza informacji nocyceptywnej to proces mocno skomplikowany.

Sensytyzacja obwodowa – jak bardzo wrażliwe są Twoje nerwy?!

W ostatnim artykule zwróciłem Twoją uwagę na system interoceptywny. Wskazałem Ci ciekawy układ, który informuje nas stale o jakości naszych tkanek. Ma on olbrzymie znaczenie informacyjne dla naszego rdzenia kręgowego! Dlatego też dzisiaj dowiemy się, co i w jaki sposób aktywuje kaskadę informacji z włókien cienkich (system interoceptywny). Sprawdzimy przy tym jak bardzo wrażliwe są nasze nerwy. Przed Tobą SENSYTYZACJA OBWODOWA, bo tak w neurofizjologii określa się uwrażliwienie włókien czuciowych.

Komentarze