Panel edukacyjny platformy Enedu to najnowocześniejsza przestrzeń edukacyjna dla terapeutów

Panel edukacyjny na Platformie Enedu

Cześć! W ramach dzisiejszego spotkania na blogu mam dla Ciebie crème de la crème platformy Enedu. Panel edukacyjny czeka na Twoje pierwsze kroki. Korzystaj z niego regularnie, by przekonać się, że tylu funkcjonalności wspierających edukację, nie znajdziesz na żadnej innej platformie. To co, możemy przejść do konkretów?

Przejrzysty na maksa!

Pierwszą platformę edukacyjną stworzyłem 3 lata temu. Była… Tak, najlepszym podsumowaniem jest stwierdzenie, że ona po prostu była 😂

Zbierając doświadczenia Akademisiów i łącząc je z tysiącami godzin testów na różnych platformach udało się stworzyć przejrzysty Panel edukacyjny. Już sam jego wygląd zachęca do nauki, a nie wspomniałem jeszcze o funkcjonalnościach.

Panel składa się z kilku elementów. Niektóre z nich mają wspomagać Cię w nawigacji w obrębie kursu, a inne w efektywnej nauce.

Przyjrzyjmy się im z bliska w ramach kolejnych wizualizacji i opisów.

Górna sekcja panelu edukacyjnego

  • Zacznijmy od góry. Pierwsza zmiana, którą dostrzeżesz to brak menu głównego platformy. Panel ma być czysty w odbiorze, dlatego zrezygnowaliśmy z elementów, które mogą Cię odciągać od nauki. To w końcu Twoja przestrzeń edukacyjna 🤗
  • Zamiast standardowych ikonek, w górnym pasku panelu edukacyjnego widnieje Twój avatar i dwie tajemnicze ikonki. By rozwiać ich tajemniczość, zdradzę, że jedna włącza Tryb nocny, a druga Tryb skupienia. Tryb nocny to niezawodne narzędzie, gdy uczysz się po zachodzie słońca i chcesz szanować swoje oczy. Tryb skupienia ukrywa sekcję z agendą i paskiem postępu, co skupia Twoją uwagę wyłącznie na zawartości przerabianej lekcji.

Prawa sekcja panelu edukacyjnego

  • Teraz skieruj wzrok w prawą stronę, gdzie czai się pionowy prostokącik, przyczepiony do bocznego aspektu platformy. Przedstawiam Ci Twój wirtualny Notatnik. Dlaczego warto zastąpić nim tradycyjne notatki? Otóż w ramach każdej lekcji w kursie, możesz tworzyć notatki i zapisywać je na później. Oznacza to, że wracając do danej lekcji, możesz wrócić także do notatek. Nie musisz nosić ze sobą papierowego notatnika, bo ten wirtualny odpalasz za każdym razem, gdy masz dostęp do komputera.
  • Nieco bliżej centrum, jednak wciąż z tendencją prawostronną znajduje się panel nawigacyjny i status przerabianej lekcji. Strzałki pozwalają się przełączać między poprzednią a następną lekcją. Status W trakcie oznacza, że nie oznaczyłeś jeszcze lekcji jako ukończonej. Status Ukończone odnosi się do odhaczonych lekcji.

Lewa sekcja panelu edukacyjnego

  • Lewa strona panelu edukacyjnego wyświetla Agendę z wszystkimi lekcjami należącymi do kursu. Ponieważ lekcje kursu możesz przerabiać w dowolnej kolejności, to klikając w tytuły lekcji możesz się między nimi przenosić. Dodatkowym elementem w tej sekcji jest Pasek postępu w kursie, który wypełnia się w miarę oznaczania lekcji jako ukończone.

Centralna sekcja panelu edukacyjnego

  • W obszarze centralnym panelu edukacyjnego czai się to, co tygryski lubią najbardziej! Przede wszystkim jest to oczywiście zawartość przerabianej lekcji, która zwykle składa się z okna wideo.
  • Nad materiałem wideo czeka na Ciebie przycisk z serduszkiem, który dodaje lekcję do ulubionych treści w Panelu użytkownika.
  • Z kolei pod okienkiem z wideo mieści się przycisk Oznacz jako ukończone, który odhacza lekcję po kliknięciu. Dzięki temu Twój pasek postępu idzie do przodu. Pamiętaj, że warunkiem otrzymania certyfikatu za kursy online i webinary jest ukończenie wszystkich lekcji. Zatem gdy pasek postępu w kursie pokazuje 100%, to znak, że możesz pobrać certyfikat z tego kursu.

Jak korzystać z Panelu edukacyjnego?

  • Zaloguj się na platformie Enedu klikając w zakładkę ‘Moje konto’ w menu głównym naszej platformy.
  • Kliknij ikonkę Moje kursy na panelu bocznym naszej platformy (panel jest widoczny wyłącznie po zalogowaniu) i wybierz kurs, który chcesz rozpocząć.

To tyle w ramach dzisiejszego zapoznania z platformą Enedu. Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Cię do przeklikania się przez Panel edukacyjny i jeśli masz jakieś pytania lub sugestie dotyczące optymalizacji panelu to zostaw je w komentarzu poniżej. Pamiętaj, że to miejsce jest stworzone dla Ciebie więc nie miej oporów, by z niego regularnie korzystać. Do zobaczenia na platformie Enedu 👋

Powiązane artykuły

Panel użytkownika na Platformie Enedu

Cześć! Dziś w ramach bliższego zapoznania z naszą platformą, chciałbym Ci przedstawić miejsce, które w dużym stopniu ułatwi Ci poruszanie się po niej. Jeśli chcesz ekspresowo znaleźć się na blogu, na stronie kursów stacjonarnych lub wrócić do kursu online w miejscu, w którym ostatnio go skończyłeś przerabiać, to pomoże Ci w tym Panel użytkownika.

Ból i jego liczne oblicza

Ból to zjawisko, z którym zmagamy się każdego dnia. Nawet jeśli nie jako osoby bezpośrednio zaangażowane (czego Tobie i sobie życzę) to w sposób pośredni, przyjmując pacjentów przejawiających różnorodne problemy związane z percepcją bólu. Dziś chciałbym Ci pokazać różnorodne oblicza bólu. Zwrócę przy tym Twoją uwagę na fakt, że percepcja bólu jest mechanizmem bardzo złożonym. Mimo, że nocycepcja opiera się o proste odruchy angażujące różne piętra obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego, to sama percepcja bólu i analiza informacji nocyceptywnej to proces mocno skomplikowany.

Sensytyzacja obwodowa – jak bardzo wrażliwe są Twoje nerwy?!

W ostatnim artykule zwróciłem Twoją uwagę na system interoceptywny. Wskazałem Ci ciekawy układ, który informuje nas stale o jakości naszych tkanek. Ma on olbrzymie znaczenie informacyjne dla naszego rdzenia kręgowego! Dlatego też dzisiaj dowiemy się, co i w jaki sposób aktywuje kaskadę informacji z włókien cienkich (system interoceptywny). Sprawdzimy przy tym jak bardzo wrażliwe są nasze nerwy. Przed Tobą SENSYTYZACJA OBWODOWA, bo tak w neurofizjologii określa się uwrażliwienie włókien czuciowych.

Ból trudny do przełknięcia

Dziś mam dla Ciebie sporo praktycznego spojrzenia na pracę z przełykiem. Niekoniecznie będzie to bezpośrednia praca, bo ciężko złapać za ten przewód transportujący pożywienie z jamy ustnej do żołądka, ale praca odruchowa będzie świetnym wyborem, gdy pacjentowi towarzyszą charakterystyczne objawy. Jakie to będą objawy? Tego dowiesz się z dzisiejszej lektury więc już teraz zapraszam Cię w anatomiczną i kliniczną podróż szlakiem przełyku.

Komentarze